strona główna Wydarzenia KYB w sportach zimowych
2018-02-21, ostatnia aktualizacja 2018-02-21 12:38

KYB w sportach zimowych

Fot. KYB

Fot. KYB

Na Zimowych Igrzyskach Paraolimpijskich w Pjongczangu wystąpi Takeshi Suzuki, korzystający ze specjalistycznego sprzętu sportowego zaprojektowanego i wyprodukowanego przez firmę KYB.

KYB jest oficjalnym sponsorem oraz dostawcą specjalistycznego sprzętu sportowego dla Japońskiej Federacji Alpejskiej "Para-Ski", a zespół techniczny KYB Motorcycle Suspension Company zajmuje się rozwojem i wsparciem technicznym całego projektu.

Takeshi Suzuki ma 30 lat i pracuje w firmie KYB Japan. Obie nogi stracił w wypadku drogowym, kiedy był dzieckiem.

Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie w Pjongczangu odbędą się w dniach 9–18 marca 2018 r. Wystartuje w nich 670 zawodników biorących udział w 80 konkurencjach medalowych (w 6 dyscyplinach sportowych).

W przypadku narciarstwa alpejskiego zawody odbywają się w pięciu kategoriach: zjeździe, slalomie, slalomie gigancie, supergigancie i superkombinacji. Sportowcy używają sprzętu startując na jednej narcie (tzw. Chair Ski). Zamontowany amortyzator spełnia rolę brakujących kolan zawodnika. Można go dostosować do wybranej konkurencji regulując siłę tłumienia oraz ustawiając optymalną pozycję sprężyny.

Specjalistyczny sprzęt narciarski (krzesełko, pojedyncza narta oraz dwie małe narty na wysięgnikach) został przygotowany przez KYB specjalnie na paraolimpiadę w Pjongczangu. Zwiększony zakres regulacji siły tłumienia umożliwia narciarzowi dostosowanie sprzętu do warunków panujących na stoku. Dzięki temu sportowiec może uzyskać większy komfort podczas zjazdu.Wasi dostawcy

Podobne

Polecane