strona główna Nowości rynkowe Opona BluEarth RV-02
2018-03-14, ostatnia aktualizacja 2018-03-14 06:00

Opona BluEarth RV-02

Fot. Yokohama

Fot. Yokohama

BluEarth RV-02, nowe ogumienie japońskiej marki Yokohama, jest przeznaczone do crossoverów i minivanów.

Dzięki udoskonalonej mieszance gumy (z dodatkiem olejku pomarańczowego, polimeru i krzemionki) opona zachowuje wysoką elastyczność. Efektem jest większa powierzchnia styku z nawierzchnią i duża przyczepność, w tym bardzo dobre hamowanie na mokrej drodze. Model uzyskał najwyższą ocenę parametru bezpieczeństwa (klasę A) dla większości rozmiarów. 

Podwójne żebra mocujące, szeroki bark opony i dodatkowy wypełniacz w stopce zwiększają precyzję prowadzenia pojazdu o dużej masie, w warunkach szybkiej jazdy i na zakrętach. Dodatkowe rowki wzdłużne odprowadzają wodę spod kół, zapobiegając utracie przyczepności w wyniku akwaplanacji. Oponę charakteryzuje wysoka trwałość i odporność na nierównomierne zużycie dzięki wykorzystaniu technologii stosowanych w sportowym modelu Yokohama Advan Sport V105.

Skład mieszanki gumy w połączeniu z aerodynamiczną konstrukcją pozwala uzyskać niższe opory toczenia, a w efekcie mniejsze zużycie paliwa. Nowy model jest również cichy. Aby zapobiec drganiom i ograniczyć poziom hałasu, zastosowano asymetryczny wzór bieżnika z czteroma prostymi rowkami oraz dodatkowymi skośnymi nacięciami wzdłuż rowków i szerokimi nacięciami na barku.

Opona dostępna jest w rozmiarach od 15 do 20 cali.


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2