strona główna Aktualności Ferrari 488 na oponach Michelina
2018-04-03, ostatnia aktualizacja 2018-04-03 13:12

Ferrari 488 na oponach Michelina

Fot. Michelin

Fot. Michelin

Opony Michelin Pilot Sport Cup 2 K2 o ultrawysokich osiągach będą montowane fabrycznie we wszystkich egzemplarzach najnowszego Ferrari 488 Pista.

Pilot Sport Cup 2 K2 to najnowsza generacja torowych opon Michelina, homologowana do użytku na drogach publicznych. Projektowanie ogumienia zajęło 14 miesięcy. W tym czasie opony były wielokrotnie testowane przez inżynierów Ferrari. Łącznie wyprodukowano ponad 1100 prototypowych opon, testowanych w centrum Michelina w Ladoux we Francji oraz na torach Fiorano i Nardo we Włoszech.

Modele Pilot Sport Cup 2 K2 wyróżniają się wysoką przyczepnością dzięki zoptymalizowanej powierzchni styku, rozkładu temperatury i transmisji mocy. W oponach zastosowano technologie opracowane na potrzeby sportów motorowych. Jedną z nich jest Bi-Compound, wykorzystująca dwie różne mieszanki na wewnętrznej i zewnętrznej części bieżnika, co przekłada się wysoką przyczepność niezależnie od warunków pogodowych.

Asymetryczny wzór bieżnika ze wzmocnionymi zewnętrznymi barkami pochłania siły poprzeczne generowane podczas jazdy i pozwala na łatwiejsze pokonywanie zakrętów. Z kolei opracowany specjalnie do opisywanego modelu pas aramidowy optymalizuje sterowanie samochodem.

W Ferrari 488 Pista będą fabrycznie montowane opony Pilot Sport Cup 2 K2 w rozmiarze 245/35 ZR20 z przodu i 305/30 ZR20 z tyłu.

Tagi

Opony  Michelin  Ferrari 


 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane