strona główna Aktualności Podwójny sukces Valeo
2018-04-16, ostatnia aktualizacja 2018-04-16 06:00

Podwójny sukces Valeo

Fot. Valeo

Fot. Valeo

Jury konkursu Premier Automotive Suppliers Contribution to Excellence Awards (PACE) nagrodziło dwa produkty firmy Valeo: laserowy skaner SCALA oraz układ klimatyzacji wykorzystujący dwutlenek węgla.

Valeo SCALA to obecnie jedyny seryjnie produkowany skaner laserowy stosowany w samochodach. Wspomagający jazdę autonomiczną układ wykrywa zarówno nieruchome, jak i ruchome obiekty z odległości 150 metrów przy polu widzenia wynoszącym 145 stopni przed samochodem. Dzięki skanowaniu laserowemu system działa w każdych warunkach pogodowych, zarówno w dzień, jak i w nocy.

System klimatyzacji z czynnikiem R-744 ma zaradzić wysokim kosztom obecnie wykorzystywanych środków HFO-1234yf i R-134a. R-744, czyli sprężony dwutlenek węgla, nie tylko jest o wiele tańszy do pozyskania, ale także energooszczędny i bezpieczny dla użytkowników. Dzięki zastosowaniu takiego systemu klimatyzacji możliwe jest wydłużenie zasięgu pojazdów elektrycznych aż o 30 proc., a sama klimatyzacja pracuje nawet w temperaturze minus 20 stopni Celsjusza, skutecznie oczyszczając powietrze w kabinie z wilgoci, która mogłaby się skraplać na szybach i ograniczać widoczność.

W gronie finałowych rozwiązań Valeo znalazł się także zasilany napięciem 48 V rozrusznik-alternator o napędzie paskowym, który stosowany jest w pojazdach hybrydowych.

Tagi

Nagroda  Valeo  PACE Wasi dostawcy

Podobne

Polecane