strona główna Aktualności Międzynarodowy finał Young Car Mechanic
2018-05-16, ostatnia aktualizacja 2018-05-16 06:00

Międzynarodowy finał Young Car Mechanic

Fot. Inter Cars

Fot. Inter Cars

Międzynarodowy finał konkursu Young Car Mechanic odbył się 14 maja w Centrum Szkoleniowym Inter Cars. 15 uczniów z pięciu krajów wzięło udział w walce o tytuł najlepszego młodego mechanika w 2018 roku.

O godz. 8:30 zgromadzonych gości przywitali przedstawiciele Zarządu Grupy Inter Cars, Robert Kierzek i Tomasz Piluch. Podkreślali oni znaczenie zarówno samego konkursu, jak i całego programu Młode Kadry, w ramach którego zorganizowany został finał.

Zawodnicy musieli zmierzyć się z zadaniami, które organizatorzy przygotowali dla nich wspólnie z partnerami inicjatywy: firmami Elring, Bosch, Hella, ZF Aftermarket oraz Lauber. Przedstawiciele każdej z firm zaaranżowali awarie i usterki, z którymi uczniowie musieli poradzić sobie w określonym czasie.

Rywalizacja została podzielona na dwie tury. W czasie, kiedy pierwszych ośmiu zawodników rozwiązywało zadania, ich koledzy pojechali na krótką wycieczkę, by obejrzeć najnowszą inwestycję Inter Cars – Europejskie Centrum Logistyki i&mbsp;Rozwoju ILS.

Dla większego komfortu finalistów wydarzenie prowadzone było w rodzimym języku uczestników. Dzięki obecności tłumaczy każdy uczeń mógł upewnić się, że zrozumiał i właściwie zinterpretował polecenie wydane przez oceniającego.

Łączna pula nagród dla trzech pierwszych miejsc wynosiła 100 tysięcy zł. Dodatkową atrakcją, którą organizatorzy przewidzieli dla wszystkich finalistów, było zaproszenie na wycieczkę do Stuttgartu i wizyta w fabryce Elringa oraz w&mbsp;muzeach Mercedesa i Porsche.

Na konkurs zostali zaproszeni również uczniowie z Niemiec, reprezentujący szkołę partnerską Elringa. Nie brali oni udziału w&mbsp;rywalizacji, ale mogli zapoznać się z zadaniami i ocenić ich poziom. Młodzi Niemcy podczas wycieczki do fabryki Elringa będą towarzyszyć swoim kolegom z zagranicy i opowiadać o specyfice nauki w ich kraju.

Aby podkreślić znaczenie konkursu i uhonorować starania zawodników, organizatorzy zaprosili uczniów, ich opiekunów i&mbsp;przedstawicieli partnerów zawodów na uroczystą galę. Została ona zorganizowana w hotelu Holiday Park w&mbsp;Warszawie. Tam też odbyła się oficjalna ceremonia, na której wręczono nagrody i upominki.

Najlepszym młodym mechanikiem w 2018 roku został Bartłomiej Januszewski, reprezentujący Zespół Szkół Mechanicznych w Białymstoku. Drugie miejsce zajął Paweł Smolaga z Polski, a trzecie Arturs Rjabčenkovs z Litwy.Wasi dostawcy

Podobne

Polecane