strona główna Nowości rynkowe Filtr oleju napędowego do Forda Transita
2018-05-18, ostatnia aktualizacja 2018-05-18 10:19

Filtr oleju napędowego do Forda Transita

Fot. Sogefi

Fot. Sogefi

Firma Sogefi została dostawcą nowego filtra oleju napędowego do samochodu Ford Transit 2.0l. Na początku kwietnia na rynek wtórny wprowadzono następujące wersje filtra: Purflux CS862, Fram C12148 i CoopersFiaam FA6793ECO.

Sogefi została wybrana przez Forda na dostawcę filtra oleju zgodnego z najnowszymi normami emisji i biopaliwami. Pod uwagę zostały także wzięte wymagania dotyczące trwałości i okresu eksploatacji.

W filtrze zastosowano rozwiązania takie jak modułowa konstrukcja, plisowanie Chevron i technologia Diesel3Tech+.

Medium filtracyjne ma wysoką sprawność w wychwytywaniu cząsteczek o rozmiarach do 4 mikronów, zapewniając jednocześnie bardzo długi okres eksploatacji pompy wysokiego ciśnienia i wtryskiwaczy. Technologia Diesel3Tech+ chroni paliwo przed zanieczyszczeniem wodą oraz zabezpiecza silnik i układ wtrysku paliwa przed rdzą, nadmiernym zużyciem i awariami. Krople wody o wielkości do 10µm są oddzielane od paliwa i gromadzone w specjalnym zbiorniku. Gdy zostanie w nim osiągnięty maksymalny poziom, zapala się kontrolka umieszczona na tablicy rozdzielczej. Wodę można usunąć przez odkręcenie śruby spustowej.

Oprócz nowego filtra firma Sogefi opracowała oprogramowanie do symulowania prawidłowych wymiarów elementów filtrów w rzeczywistych warunkach eksploatacji w celu uniknięcia przedwczesnego zatykania się filtra.

Tagi

Filtr  Sogefi Wasi dostawcy


Podobne

Polecanever. 2023