strona główna Aktualności Standox i samochody BMW
2018-05-21, ostatnia aktualizacja 2018-05-21 14:50

Standox i samochody BMW

Fot. Standox

Fot. Standox

KEY w Izmirze jest największym w Turcji muzeum samochodów i motocykli, liczącym ponad 170 eksponatów (130 klasycznych samochodów i 40 motocykli).

Wśród pojazdów znajduje się wiele klasycznych modeli BMW, w tym Dixi (pierwszy samochód sprzedany pod tą marką, pochodzący z drugiej połowy lat dwudziestych ubiegłego stulecia). Uwagę przykuwają także powojenne modele 501 lub 503 oraz auta z serii Neue Klasse, m.in.  srebrny BMW 200 CS coupé z 1968 r.

Zanim pojazdy trafią na ekspozycję, muszą przejść gruntowną renowację. Proces ten wspiera marka Standox. Warsztaty blacharsko-lakiernicze w Izmirze zostały wyposażone w nowoczesny system mieszania lakierów bazowych Standohyd Plus.

W warsztacie mieszczącym się tuż przy muzeum 15 pracowników dba o wszystkie auta. Zazwyczaj lakiernicy starają się dotrzeć do oryginalnej dokumentacji producenta. Jeśli się to nie uda, zwracają się o pomoc do specjalistów firmy Standox. Dzięki obszernej bazie danych mają oni do dyspozycji dokładne informacje na temat historycznych kolorów wielu klasycznych aut.

Serwisanci wykorzystują wyłącznie produkty marki Standox, takie jak wypełniacz VOC System Filler, lakier bazowy Standox Basecoat oraz lakier bezbarwny Standocryl VOC Xtra-Clear. Istotnym czynnikiem są usługi świadczone przez markę Standox. Jej specjaliści wielokrotnie pomagali odtworzyć stary kolor.

Więcej informacji: www.standox.pl/think-colour

Tagi

bmw  Standox  Lakier  Muzeum Wasi dostawcy
Podobne

Polecane


ver. 2023#2