strona główna Wydarzenia Wyjątkowe nowości Texa
2010-10-13, ostatnia aktualizacja 2010-10-13 15:32

Automechanika Frankfurt 2010

Wyjątkowe nowości Texa

Automechanika Frankfurt 2010 - WYJĄTKOWE NOWOŚCI TEXA

Fot. Texa

Automechanika Frankfurt 2010 - WYJĄTKOWE NOWOŚCI TEXA

Nowa linia stacji KONFORT zaprojektowana do obsługi samochodowych układów klimatyzacji, wykorzystujących nowy typ czynnika chłodzącego R1234yf, chroniona aż 8 patentami

OBD Matrix (nagrodzony na targach we Frankfurcie prestiżową nagrodą „Automechanika Innovation Award 2010”), pierwsze urządzenie na świecie do diagnostyki pokładowej wszystkich dostępnych w pojeździe układów

Oprogramowanie IDC4, nowe środowisko operacyjne TEXA

OBD Log Bluetooth: umożliwiający komunikację pojazdów z systemami nawigacji satelitarnej lub smartphone

Teca OBD Log

Automechanika Frankfurt, jako najważniejsze targi branży motoryzacyjnej, były okazją do zaprezentowania Państwu szeregu ważnych nowości TEXA, które są wynikiem intensywnych badań i rozwoju, a mających na celu po raz kolejny zrewolucjonizowanie rynku warsztatów niezależnych.

Do absolutnych nowości możemy zaliczyć OBD Matrix, laureata prestiżowej nagrody „Automechanika Innovation Award 2010” w dziedzinie Naprawy/Diagnostyka, wyróżnienie, które od 1996 roku przyznawane jest przez jury składające się z ośmiu wykwalifikowanych ekspertów (reprezentujących ośrodki przemysłowe, badawcze, edukacyjne i prasę), najbardziej zaawansowanym technologicznie produktom. Nagroda została wręczona podczas ceremonii otwarcia targów.

Nowa linia stacji Konfort Seria 700

Aby móc sprostać najnowszym regulacjom w dziedzinie ochrony środowiska, wchodzącym w życie w przyszłym roku, TEXA odnawia zupełnie wszystkie modele stacji z serii KONFORT do obsługi samochodowych układów klimatyzacji. O najwyższym stopniu innowacyjności tej linii świadczy zgłoszenie przez TEXA SpA aż ośmiu międzynarodowych patentów.

TEXA - profesjonalny sprzęt diagnostyczny

Texa Konfort

Od 2011 roku wszystkie pojazdy silnikowe otrzymujące nową homologację, o masie całkowitej do 3,5 ton, będą zmuszone stosować w układzie klimatyzacji nowy czynnik chłodzący R1234yf, mniej szkodliwy niż aktualny R134a. Warsztaty będą musiały zatem działać równolegle w obszarach obu typów czynników.

W gamie KONFORT znajduje się model 780R Bi-Gas, będący najbardziej zawansowaną technologicznie stacją nowej generacji. Posiada on zdolność obsługiwania obu rodzajów czynników chłodzących, pozwalając mechanikom na przechodzenie bez większego wysiłku z obsługi systemu klimatyzacji zasilanego jednym czynnikiem na drugi.

TEXA - profesjonalny sprzęt diagnostyczny

Pozostałe modele 720 R, 760 R, 760 R Bus (ten ostatni przeznaczony dla pojazdów z układami klimatyzacji o dużej pojemności) mogą zostać zakupione z dostosowaniem już do nowego typu czynnika R1234yf bądź też do czynnika R134a z możliwością późniejszej konwersji za pomocą „Zestawu zmiany czynnika” dostarczanego przez TEXA, jako opcja, do użytku z nowym typem czynnika.

TEXA - profesjonalny sprzęt diagnostyczny

Nowe stacje Konfort zostały zaprojektowane zgodnie z charakterystyką nowego typu czynnika chłodzącego, bardziej złożonego i delikatnego niż poprzedni: jest gazem palnym, wymaga o wiele większej precyzji w odmierzaniu stosowanej ilości oraz podatny jest na możliwość zanieczyszczenia drugim typem czynnika.

Aby sprostać tym wyzwaniom, TEXA wprowadziła szereg istotnych i uniwersalnych rozwiązań, wśród których znalazły się:

Texa Konfort

  • Szeroka baza danych, oferująca ponad 7.000 wariantów pojazdów i automatyczne ustawianie parametrów napełniania danego typu układu w oparciu o prosty wybór pojazdu. Bazę danych można pr osto i szybko zaktualizować poprzez kartę SD lub modułu GPRS.
  • Zupełnie nowe oprogramowanie operacyjne, które kontroluje cały proces weryfikacji i napełniania układu dzięki rozbudowanej sieci czujników.
  • Maksymalne zabezpieczenie przed palnością nowego czynnika, z podwójna kontrolą ewentualnych nieszczelności oraz zdwojonym systemem wentylacyjnym o bardzo wysokiej wydajności.

Ponadto wszystkie modele stacji, z wyjątkiem 720 R, posiadają również:

  • System ważenia czynnika z automatyczną, elektroniczną kontrolą poziomowania w zględem podłoża, aby zmniejszyć margines błędu podczas odmierzania wagi i ilości podawanego czynnika. Ma to szczególne znaczenie ze względu na niezwykle małe tolerancje narzucone przez producentów pojazdów.
  • Hermetyczny pojemnik na olej, który zapobiega jego zawilgoceniu. Pozwala to na pełne wypełnienie zaleceń producentów pojazdów odnoszących się do braku wilgoci w oleju.

TEXA - profesjonalny sprzęt diagnostyczny

  • System kontroli i oczyszczania oleju, który sprawdza poprawność stosowanego oleju w zależności od typu układu klimatyzacji, z automatycznym oczyszczeniem stacji w przypadku przejścia na inny jego typ. Ta procedura bezpieczeństwa pozwala na uniknięcie ewentualnych problemów samego układu klimatyzacji oraz umożliwia obsługę pojazdów hybrydowych, które używają specyficznego typu oleju.

Trwały i precyzyjny system ważenia oleju

System zapobiegający zanieczyszczaniu czynnika z detektorem: stacje Konfort serii 700 rozpoznają automatycznie typ wprowadzonego do układu czynnika i blokują się w przypadku braku zgodności z układem klimatyzacji w serwisowanym pojeździe.

Gama stacji Konfort Seria 700 składa się z 4 różnych maszyn, aby móc zaspokoić potrzeby wszystkich warsztatów, od tych najmniejszych po największe.

Konfort 720 jest wersją podstawową, którą można zakupić w konfiguracji z czynnikiem R134a (z możliwością konwersji, przy zastosowaniu odpłatnego zestawu, na czynnik R1234yf) lub bezpośrednio zakupić ją w konfiguracji z R1234yf, bez żadnej różnicy w cenie.

Konfort 760, tak jak i w poprzednim modelu, możliwy jest jej zakup w konfiguracji z jednym bądź drugim czynnikiem chłodzącym; przeznaczona jest dla odbiorców bardziej wymagających, ponieważ posiada o wiele więcej funkcji niż model poprzedni i jest w pełni automatyczna, aby zminimalizować czas pracy mechanika.

Konfort 760Bus jest zaprojektowana i zbudowana z myślą o wymaganiach „układów klimatyzacji o dużej pojemności”, instalowanych w autobusach i innych pojazdach tego typu, gdzie występuje potrzeba klimatyzowania dużych przestrzeni.

Konfort 780 Bi-GAS może obsługiwać zarówno pojazdy stosujące czynnik R134a, jak i R1234yf. Gabarytowo podobna do maszyn z tej serii, ta wersja Konfort pozwala na obsługę samochodowych układów klimatyzacji w sposób zamienny, bez większego wysiłku ze strony mechanika, w czasie zaledwie jednej minuty, pozwala przejść z jednego typu czynnika na drugi.

Warto zwrócić również uwagę na aspekt wizualny nowej linii Konfort, a uwzględnieniem kilku szczególnie funkcjonalnych rozwiązań, jak np. ruchomy panel główny.

OBD Matrix

Po wielkim sukcesie OBD Log, którego po prezentacji na Equip Auto w Paryżu (gdzie otrzymał nagrodę Grand Prix Internationaux de l'Innovation Automobile, przyznaną przez jury składające się z 87 dziennikarzy) sprzedano prawie 30 000 sztuk, TEXA przedstawia OBD Matrix wyróżniony nagrodą „Automechanika Innovation Award” jako dowód technologicznego geniuszu.

OBD Matrix

OBD Matrix jest arcydziełem miniaturyzacji pozwalającym na bardziej szczegółową analizę pojazdu: jest pierwszym narzędziem, które może odczytać i rozkodować bezpośrednio podczas jazdy nieprawidłowości występujące we wszystkich markach i modelach oraz we wszystkich systemach elektronicznych zawartych w oprogramowaniu IDC4 TEXA.

OBD Matrix posiada cechy tradycyjnego urządzenia autodiagnostycznego dla 61 marek i około 1000 modeli pojazdów.

TEXA - profesjonalny sprzęt diagnostyczny

Jest zatem doskonałym narzędziem do rozwiązywania sporadycznych i tymczasowych nieprawidłowości, które zazwyczaj irytują mechaników; wystarczy poświęcić kilku minut na konfigurację OBD Matrix (wybierając markę, model i system, jaki chcemy monitorować) i zainstalować go w pojeździe klienta na kilka dni.

OBD Log identyfikował wyłącznie nieprawidłowości dostępne poprzez protokół EOBD, OBD Matrix natomiast daje ponadto możliwość weryfikacji funkcjonowania innych ważnych komponentów objętych kontrolą sterowników elektronicznych, takich jak hamulce, sprzęgło, skrzynia biegów, zawieszenie i ABS, czyli wszystkich, które można odczytać przez znane interfejsy TEXA Navigator.

OBD Matrix wykorzystuje doświadczenie i know-how zdobyte przez Texa na przestrzeni dwudziestu lat produkcji wielomarkowych narzędzi diagnostycznych.

TEXA - profesjonalny sprzęt diagnostyczny

Gdy klient po kilku dniach wraca do warsztatu, mechanik pobiera dane zapisane na OBD Matrix do komputera (będącego w stanie zarejestrować do 90 godzin jazdy), aby wykryć nieprawidłowość.

Poprawne i szybkie wykrycie błędu jest prawie gwarantowane, bez marnowania czasu na poszukiwanie awarii, bez pozostawiania pojazdu w warsztacie z nadzieja, często próżną, że mechanik będzie w stanie odtworzyć sporadyczną przyczynę usterki.

OBD Matrix jest wysoce profesjonalnym urządzeniem, które zapewnia kompletny, innowacyjny i sprawny serwis. Analiza proponowana przez OBD Matrix zapewnia taki sam stopień precyzji, jak wielomarkowe urządzenie diagnostyczne używane w warsztacie, z którym posiada wspólną matrycę przełączeniową, co pozwala na automatyczną komunikację z wszystkimi systemami.

Software IDC4

Oprogramowanie operacyjne urządzeń TEXA, które jest używane przez dziesiątki tysięcy mechaników na całym świecie, zostaje całkowicie odnowione. Nowy IDC4 jest teraz globalną platformą, która jest w stanie jednocześnie zarządzać różnymi kategoriami pojazdów (samochody osobowe, motocykle, ciężarówki, pojazdy rolnicze i motorowodne).

W porównaniu z obecnym systemem IDC3, została wprowadzona nowa, bardziej atrakcyjna i intuicyjna szata graficzna, umożliwiająca bezpośredni dostęp do wybranych zasobów. Wprowadza również nowe funkcje oraz obszar multimedialny i informacyjny dla klienta.

IDC4 został zaprojektowany w celu maksymalnego uproszczenia pracy mechaników z coraz bardziej skomplikowanymi pojazdami: skonstruowany jest jako przewodnik przeprowadzania naprawy, który sugeruje mechanikowi parametry do skontrolowania i dostarcza natychmiastowego odczytu błędów, ze wskazaniem krok po kroku całego procesu naprawy.

Zawierający 250 marek i ponad 32 000 wariantów systemów (liczba ta stale wzrasta poprzez okresowe aktualizacje) IDC4 można uznać za autentycznie uniwersalne urządzenie diagnostyczne, w pełni zgodne z duchem czasu.

IDC4 jest dostępne w wersji „light”, „plus” i „info” z przeznaczeniem na PC oraz w wersji „Pocket” w zależności od typu używanego urządzenia. Po zainstalowaniu na wybranej jednostce wizualizacyjnej oprogramowanie jest w stanie kontrolować wszystkie narzędzia i urządzenia diagnostyczne TEXA, takie jak oscyloskop, analizator spalin i dymomierz, EOBD Scan Tool oraz oczywiście najnowszy OBD Matrix.

Jeżeli w warsztacie dostępne jest połączenie z siecią Internet, IDC4 aktualizuje się automatycznie w godzinach nocnych, pobierając z serwera TEXA nowe informacje, wszystkie biuletyny techniczne i karty podzespołów.

Połączenie z siecią Internet pozwala na pełne wykorzystanie potencjału operacyjnego oprogramowania, które może skorzystać z wyjątkowej funkcji TEXA „SZUKAJ”, wspieranej przez Google. Wystarczy wpisać kilka informacji o marce i modelu diagnozowanego pojazdu, aby otrzymać listę rozwiązań i procedur naprawczych.

Platforma IDC4 dostępna jest bezpłatnie wraz z nowymi wersjami oprogramowań (CAR 40.0, TRUCK 22.0, BIKE 15.0, AGRI 3.0, MARINE 3.0) dla tych mechaników, którzy mają wykupione abonamenty TEXPACK !

Podgląd OBD Log Bluetooth

TEXA na targach Automechanika zaprezentowała również OBD Log Bluetooth, interesującą aplikację skierowaną do klientów zainteresowanych połączeniem potencjału OBD Log z urządzeniami Smartphone lub Nawigatorami Texa.

--------------------------------------------------

Texa logo

TEXA POLAND SP. z o.o.

ul. Babińskiego 4, 30-393 Kraków

tel. +48 12 263-10-12

Fax. +48 12 263-29-85

www.texapoland.pl, [email protected]

-------------------------------------------------

Tagi

Targi  Texa  OBD  Automechanika 


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2