strona główna Wydarzenia Klocki Brembo XTRA
2018-09-14, ostatnia aktualizacja 2018-09-14 09:59

Klocki Brembo XTRA

Firma Brembo wprowadza do sprzedaży nowe klocki hamulcowe Brembo XTRA.

Klocki zaprojektowano tak, aby podkreślić zalety tarcz wierconych i nacinanych z oferty Brembo. Są one przeznaczone dla kierowców, którzy cenią sportową jazdę bez zmniejszania komfortu i wytrzymałości podczas codziennego użytkowania na drogach.

Do produkcji nowych klocków hamulcowych firma Brembo wykorzystuje materiał BRM X L01, zawierający ponad 30 składników. Klocki z serii XTRA są idealnie dopasowane do tarcz sportowych XTRA i MAX i zwiększają ich osiągi nie tylko pod względem wydajności i wyczucia pedału hamulca, ale także komfortu i wytrzymałości.

W porównaniu z mieszanką stosowaną w zwykłych klockach hamulcowych, nowy materiał charakteryzuje się wysokim, stałym współczynnikiem tarcia, co przekłada się na bardziej zdecydowane i stabilne hamowanie przy wysokich i niskich temperaturach. Wszystko to zapewnia również większy komfort jazdy i lepszą modulację pedału, bez względu na przebieg.

Specjalnie dobrane składniki mieszanki BRM X L01 sprawiają, że klocki zapewniają niskie zużycie tarczy we wszystkich warunkach jazdy, pomimo wyższych osiągów niż w przypadku mieszanki standardowej.

Nowe klocki (w połączeniu z tarczami wierconymi i nacinanymi z serii Brembo Aftermarket) pomyślnie przeszły najbardziej wymagające testy, również dla samochodów klasy średniej, dla której przeznaczone są tarcze XTRA i MAX.

Klocki hamulcowe XTRA poddawane są zabiegowi wypalania, który eliminuje gazy powodujące znaczne zmniejszenie współczynnika tarcia pomiędzy tarczą a klockiem (tzw. fading) przy wysokich temperaturach, co w konsekwencji prowadzi do utraty skuteczności hamowania. Dzięki takiej obróbce nowe klocki hamulcowe zachowają się jednakowo "na zimno" i przy wysokich temperaturach.

Elementem wyróżniającym klocek jest laserowo wygrawerowane logo Brembo na materiale ciernym oraz wydrukowane na nakładce klocka logo Brembo XTRA.

Nowa gama klocków hamulcowych Brembo XTRA będzie dostępna w sprzedaży od końca 2018 roku (do pierwszej połowy 2019 roku lista produktów będzie składać się z ponad 100 referencji).

Opisywane klocki będą mogły być montowane między innymi we wszystkich samochodach kompaktowych, średnich i sportowych najnowszej produkcji, jak również w niektórych pojazdach typu SUV(pełna lista modeli znajduje się na stronie www.bremboparts.com).Wasi dostawcy

Podobne

Polecane