strona główna Aktualności Sondy Denso w autach marki Volvo
2018-09-28, ostatnia aktualizacja 2018-09-28 06:00

Sondy Denso w autach marki Volvo

Fot. Denso

Fot. Denso

Firma Denso została dostawcą sond lambda typu A/F do nowego, 3-cylindrowego silnika „Drive E” samochodów marki Volvo.

Starając się nadać silnikowi optymalny kształt, koncern Volvo opracował nową architekturę jednostki napędowej. Miała ona pasować zarówno do dużych, jak i małych pojazdów napędzanych benzyną lub olejem napędowym oraz spełniać wymogi dotyczące emisji.

Firmę Denso wybrano na dostawcę sond lambda typu A/F. Elementy te mają dużą żywotność i pomagają w unikaniu „wypadania” zapłonu, szybko wykrywając nieregularności w cylindrze i przesyłając odpowiednie dane do ECU silnika. Poza tym czujnik umożliwia silnikowi osiągnięcie „trybu zamkniętej pętli” w ciągu siedmiu sekund od uruchomienia, co przekłada się na mniejszą emisję zanieczyszczeń.

Denso produkuje sondy lambda wykorzystujące technologię A/F od 1996 roku. Dzięki takim elementom jednostka ECU silnika w ciągu milisekund otrzymuje informację, w jakim stopniu stosunek powietrze/paliwo (A/F) odbiega od współczynnika lambda równego 1,00 i może określić wielkość korekty dawki wtrysku. Proces ten odbywa się w bardzo szerokim zakresie mieszanek paliwowo-powietrznych.

Tagi

sonda lambda Wasi dostawcy

Podobne

Polecane