strona główna Motoryzacja dziś II Sympozjum Lotos Oil
2018-11-30, ostatnia aktualizacja 2018-11-30 09:34

II Sympozjum Lotos Oil

Fot. Archiwum

Fot. Archiwum

W dniach 14–16 listopada 2018 r. w Gniewinie (woj. pomorskie) odbyło się II Sympozjum Lotos Oil, będące międzynarodowym forum dyskusji ekspertów branży środków smarnych w Polsce. Hasło przewodnie konferencji brzmiało: „Standardy jakościowe, rozwój i przyszłość środków smarowych na rynku krajowym i europejskim 2018”.

W sympozjum uczestniczyło około 200 polskich i zagranicznych gości pośrednio i bezpośrednio powiązanych z rynkiem olejowym, reprezentujących dystrybucję środków smarowych, instytuty naukowo-badawcze, transport, rolnictwo, motoryzację, przemysł i utrzymanie ruchu.

Podczas trzydniowego spotkania omawiano uwarunkowania technologiczne, rynkowe oraz zajmowano się szeroko pojętym bezpieczeństwem chemicznym, dyskutowano na temat potrzeb rynkowych, przyszłości branży i trendów rozwoju.

W sympozjum szeregi prelegentów zasiliły znane postacie z branży, m.in. Paul Robinson z centrum badawczo-rozwojowego firmy Lubrizol w Wielkiej Brytanii; dr hab. inż. Elżbieta Rogoś, będąca pracownikiem naukowym Państwowego Instytutu Badawczego w Radomiu; Przemysław Laszczak, Adam Sordyla, Piotr Bielaczyc i Andrzej Suchecki z Instytutu Badań i Rozwoju Motoryzacji Bosmal; Mika Kuttenena z firmy Neste; dr Ahmad Zareh z firmy Infineum z Wielkiej Brytanii; dr inż. Magdalena Żółty z Instytutu Nafty i Gazu; Robert Wasylkowski, pracownik BASF Polska oraz Anna Królak z firmy Theta – Doradztwo Techniczne.

Nie zabrakło również specjalistów i ekspertów z Grupy Lotos i Lotos Oil jako najważniejszych osób stojących na straży technologii i jakości najbardziej nowoczesnych produktów smarowych: Henryka Szmyda – starszego inżyniera ds. środków smarowych z Biura Rozwoju Technologii; Marka Dębińskiego – kierownika Działu Serwisu Olejowego oraz specjalistów z Biura Technologii: Radosława Lenarta, dra Piotra Niemica i Tomasza Szczotki.

II Sympozjum połączone było z obchodami 15. jubileuszu spółki na rynku. Uczestnicy wydarzenia mieli też możliwość spotkania ambasadora najnowszej i najnowocześniejszej linii olejów silnikowych Lotos Quazar Dynamic – mistrza kierownicy Roberta Kubicę.

Podczas spotkania, analogicznie do roku ubiegłego, wywiązała się dyskusja na temat jakości środków smarowych i oszustwach, które można spotkać na rynku krajowym oraz jak im zaradzać i jak karać nierzetelnych producentów.Wasi dostawcy

Polecane