strona główna Wyposażenie Lepszy niż ludzkie oko
2018-12-04, ostatnia aktualizacja 2018-12-04 06:00

Lepszy niż ludzkie oko

Fot. BASF

Fot. BASF

Doświadczone oko lakiernika zawsze było uważane za niedoścignioną doskonałość. Do tej pory. Ze spektrofotometrem Glasurit Ratio Scan 12/6 ten powszechny dziś jeszcze pogląd może już wkrótce przejść do historii.

Nowy spektrofotometr Glasurit, w połączeniu z największą na świecie kolorystyczną bazą danych Glasurit Color Online, automatycznie wyszukuje odpowiedni kolor. Tym samym, otwiera warsztatom drogę do całkowicie cyfrowej kolorystyki i perfekcyjnie działającej mieszalni. Już w roku 2009 spektrofotometr Glasurit Ratio Scan II zrewolucjonizował pracę kolorystów w warsztatach, znacznie przyspieszając proces naprawy. Od tamtej pory technologia ta jeszcze się rozwinęła.

Spektrofotometr nowej generacji Glasurit Ratio Scan 12/6 korzysta z inteligentnej technologii, dzięki której dobór koloru jest łatwiejszy, bardziej skuteczny i wygodny. Urządzenie posiada wbudowaną cyfrową kamerę, umożliwiającą użytkownikowi odszukanie obszaru powłoki bez rys, w czasie wykonywania pomiaru. Dalej proces przebiega całkowicie automatycznie. Nowy model w porównaniu z poprzednim skanuje powierzchnię jeszcze dokładniej, dając bardziej precyzyjny wynik. Urządzenie wykorzystuje dwa źródła światła – białe i niebieskie diody LED, wykonując pomiar z użyciem 12 geometrii i 6 zdjęć. Dzięki temu możliwa jest precyzyjna analiza koloru zarówno pod względem barwy, jak i efektu oraz wielkości i kroju ziarna metalicznego. Również „trudne” kolory są identyfikowane w wiarygodny sposób.

Nowy spektrofotometr posiada kolorowy ekran dotykowy, intuicyjne menu i antypoślizgową obudowę. Certyfikowany moduł łączności Wi-Fi bezpiecznie przesyła dane pomiarów bezprzewodowo nawet na znaczne odległości. Gdy jeden pracownik mierzy kolor na kolejnym pojeździe, drugi już może zobaczyć wyniki w komputerze za pomocą programu Profit Manager Pro, czyli narzędzia kolorystycznego i systemu zarządzania zużyciem produktów, i kontynuować proces. Profit Manager Pro jest używany do porównania wyników pomiaru z bazą danych Glasurit – największą na świecie biblioteką z milionami kolorów będących owocem dziesiątek lat pracy specjalistów. To zaleta, która daje tylko cyfrowy proces identyfikacji koloru w marce Glasurit.

Inną wyjątkową cechą są opatentowane przez BASF algorytmy wyszukiwania i korekty. Dzięki nim wyniki pomiarów wykonanych urządzeniem Glasurit Ratio Scan 12/6 są przekształcane w doskonale dopasowane kolory. Ich wizualizacje i krzywe spektralne pozwalają ocenić, na ile zaproponowane rozwiązanie odzwierciedla zmierzony kolor. W większości przypadków można od razu, jednym kliknięciem, rozpocząć dozowanie, bez dalszego sprawdzania koloru.

Dla warsztatów pracujących z narzędziem Glasurit Ratio Scan 12/6 tryb pracy „wykonaj pomiar, wymieszaj kolor i gotowe” to już nie mrzonka, lecz rzeczywistość!Wasi dostawcy

Podobne

Polecane