strona główna Aktualności 50 lat firmy Ronal
2019-01-15, ostatnia aktualizacja 2019-01-15 10:20

50 lat firmy Ronal

Ronal Group, producent obręczy do samochodów osobowych i użytkowych, świętuje 50-lecie istnienia.

Firma Ronal została założona w 1969 roku przez Karla Rolanda Wirtha w niemieckiej miejscowości Walldorf; rok później w Forst powstał pierwszy zakład specjalizujący się w produkcji obręczy odlewanych z metali lekkich.

W 1971 roku Ronal otrzymał pierwsze zlecenie od producenta samochodów. W kolejnych dekadach firma rozwijała się, tworząc oddziały w różnych krajach. Obecnie dla Ronal Group pracuje ponad 8000 osób w kilku spółkach zależnych na całym świecie.

Ronal w dwóch zakładach wytwarza własne narzędzia. Firma dysponuje centrum logistycznym, noszącym nazwę RONLOG. Pod koniec 2018 roku, wraz z nową spółką Ronal Technologie, powołano do życia centrum innowacji, w którym opracowywane będą nowe technologie, materiały i produkty.

Realizując własny projekt PLANBLUE firma Ronal przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego. Rezultatem PANBLUE są zrównoważone produkty (takie jak obręcz R60-blue), oszczędna gospodarka surowcami naturalnymi, ograniczenie emisji CO2 oraz angażujące pracowników przedsięwzięcia – na przykład Bike2RONAL.

Z okazji okrągłych urodzin we wszystkich oddziałach firmy odbędą się specjalne wydarzenia. Stworzono też złotą wersję obręczy Ronal R50 AERO. Po raz pierwszy została ona zaprezentowana na targach Motor Show 2018, a do sprzedaży trafi wiosną bieżącego roku.

Tagi

Ronal  Jubileusz  

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane