strona główna Serwisowanie ogumienia Michelin Pilot Sport 4 SUV
2019-03-11, ostatnia aktualizacja 2019-03-11 06:00

Michelin Pilot Sport 4 SUV

Fot. Michelin

Fot. Michelin

Podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie firma Michelin zaprezentowała nową oponę sportową do SUV-ów o wysokich osiągach.

Ogumienie Pilot Sport 4 SUV będzie dostępne w 53 rozmiarach (od 17 do 22 cali) i może być stosowane w różnych typach aut: 4x4, kompaktowych, średnich, premium i sportowych. Opona uzyskała m.in. homologacje Volvo, Jaguara, Mercedesa, Porsche i Land Rovera.

Celem konstruktorów Michelin było zaprojektowanie opony sportowej do pojazdów SUV, a nie opony SUV o sportowym charakterze. Model Pilot Sport 4 SUV do pojazdów o wyższym środku ciężkości i większej masie niż typowy samochód sportowy poradzi sobie z większymi siłami odśrodkowymi i poprzecznymi.

Nowa opona charakteryzuje się bardzo dużą przyczepnością dzięki zastosowaniu asymetrycznego wzoru bieżnika: zewnętrzna część została zaprojektowana do jazdy po suchej nawierzchni, zaś wewnętrzna część – do jazdy po mokrej drodze. W oponie zastosowano nową mieszankę z elastomerami (funkcjonalnymi i hybrydowymi) oraz drobną krzemionką. Rowki zaprojektowano z myślą o uzyskaniu większej sztywności bieżnika i poprawie przyczepności bocznej. Dodatkowo, aby podnieść precyzję prowadzenia, w bieżniku zastosowano technologię Dynamic Response oraz pas ze wzmocnieniem hybrydowym wykonanym z aramidu i nylonu.

Michelin Pilot Sport 4 SUV charakteryzuje się wysoką trwałością dzięki sztywnym klockom bieżnika oraz dwuwarstwowej osnowie o dużej gęstości, która zmniejsza elastyczność opony.

Bok opony wykonano w technologii Michelin Premium Touch, która zapewnia wysoki kontrast logotypu i oznaczeń oraz aksamitne wykończenie.

W testach przeprowadzonych przez niezależną organizację TÜV SÜD w Niemczech model Pilot Sport 4 SUV wyprzedził sześciu swoich konkurentów podczas hamowania na suchych i mokrych nawierzchniach.

Tagi

Opony  Michelin  

Wasi dostawcy

Podobne

Polecanever. 2023