strona główna Aktualności Wycieraczki firmy Valeo
2019-03-15, ostatnia aktualizacja 2019-03-15 06:00

Wycieraczki firmy Valeo

Fot. Valeo

Fot. Valeo

Firma Valeo oferuje na rynku wtórnym przednie i tylne wycieraczki kilku marek.

Do produktów klasy premium należą modele z serii Valeo Silencio i SWF. Marki te mają jakość identyczną z produktami montowanymi fabrycznie i są dostępne w zestawach do różnych modeli samochodów.

Obecnie na rynku wtórnym pod marką Valeo Silencio dostępne są także wycieraczki AquaBlade. Znajdują one zastosowanie w samochodach, w których system dozowania płynu jest zintegrowany z piórem wycieraczki i rozprowadza go na całej jej długości. Dzięki sprawniejszemu oczyszczeniu szyby kierowca szybciej reaguje na zagrożenie, a droga zatrzymania samochodu jadącego z prędkością 50 km/h może być krótsza o 4 metry.

W płaskich wycieraczkach Valeo Silencio zastosowano nowy rodzaj gumy – VisioRubber. Jest to materiał kompozytowy, który powstaje w wyniku połączenia naturalnego kauczuku w dolnej części pióra (ostrzu) z gumą syntetyczną znajdującą się w jego górnej części (podstawie). Specjalna metoda cięcia materiału pióra gwarantuje jego wydłużoną żywotność. Mieszanka kauczukowa została wzbogacona cząsteczkami grafitu, które znacznie podnoszą jakość oczyszczania szyby już od pierwszego ruchu pióra.

Valeo Hydro Connect to gama płaskich wycieraczek przeznaczonych dla serwisów niezależnych. Składa się ona z trzech grup: piór wycieraczek przeznaczonych do szyb przednich, tylnych oraz piór wycieraczek przednich typu upgrade (umożliwiających wymianę wycieraczki szkieletowej na płaską). Uniwersalna konstrukcja i wymienne adaptery pozwalają zastosować opisywane modele w niemal każdym samochodzie. Produkty sa? pakowane pojedynczo.

Ekonomiczna rodzina Valeo First obejmuje pio?ra wycieraczek konwencjonalne, płaskie oraz hybrydowe. W wycieraczkach płaskich tej marki zastosowano technologię kontroli przepływu powietrza 3D (ze spojlerem typu Pyramid). Gumowe pióra wycieraczek zawierają specjalną mieszankę obrabianego kauczuku, dzięki któremu został zoptymalizowany proces zbierania wody z szyby samochodowej. Wycieraczki te mają wewnętrzny, metalowy rdzeń, który zapewnia prawidłowy docisk na całej powierzchni oczyszczanego obszaru szyby.

Tagi

Valeo  Wycieraczki Wasi dostawcy

Podobne

Polecane