strona główna Aktualności Bosch Boxberg Klassik
2019-04-16, ostatnia aktualizacja 2019-04-16 10:39

Bosch Boxberg Klassik

Fot. Bosch

Fot. Bosch

Tegoroczna, 20. edycja rajdu Bosch Boxberg Klassik rozpocznie się 28 czerwca.

Rajd zabytkowych samochodów Bosch Boxberg Klassik organizowany jest wspólnie przez dział Bosch Classic i klub „Bosch Oldtimer Schrauber e.V.”.

Wydarzenie trwa trzy dni. W tym roku lista startowa liczy około 150 pozycji. Dla uczestników przewidziano specjalne atrakcje – na przykład dwie różne klasyfikacje. Klasa „Tradition” jest przeznaczona dla tych, którzy wolą cieszyć się piękną trasą i wykonywać dla zabawy oryginalne zadania. Nowa klasa „Sport” jest przeznaczona dla osób oczekujących bardziej ambitnego rajdu i chcących wziąć udział w sportowych zmaganiach. Uczestnicy tej kategorii nie tylko będą rywalizować na dłuższej trasie, ale także będą musieli przejść dodatkowe etapy specjalne (takie jak testy bramki z fotokomórką).

Uczestnicy rajdu spotkają się w piątek, 28 czerwca, na terenie Motorworld Region Stuttgart w Böblingen. 29 czerwca, w sobotę rano, rozpocznie się pierwszy etap rajdu. W niedzielę rano, 30 czerwca, kierowcy zabytkowych samochodów będą zmierzać w stronę centrum badawczego Boscha w Boxbergu. Na terenie toru testowego uczestnicy pokonają szereg odcinków specjalnych. Punktem kulminacyjnym będzie wielka parada pojazdów na dużym torze.

W niedzielę centrum badawcze Boscha w Boxbergu otworzy bramy dla zwiedzających – wejście będzie bezpłatne. Poruszający się wahadłowo autobus połączy odcinki specjalne na terenie centrum. Ponadto dla odwiedzających przygotowano atrakcje związane z zabytkowymi samochodami (na przykład mały rajd Bosch Boxberg Klassik dla dzieci).

Każdy, kto chciałby wziąć udział w rajdzie Bosch Boxberg Klassik samochodem wyprodukowanym przed rokiem 1989, może zarejestrować się do 1 maja na stronie www.bosch-boxberg-klassik.de.

Tagi

Bosch  Rajd Wasi dostawcy

Podobne

Polecane