strona główna Wyposażenie Szybkie testowanie i czyszczenie układów GDi
2019-05-28, ostatnia aktualizacja 2019-05-28 13:25

Szybkie testowanie i czyszczenie układów GDi

Fot. Delphi Technologies

Fot. Delphi Technologies

Urządzenie Hartridge Excalibur GDi Master oraz wyposażenie do czyszczenia ultradźwiękowego to najnowsze propozycje w asortymencie Delphi Technologies do serwisowania układów GDi.

Delphi Technologies Aftermarket wprowadziła do swojej oferty przemysłową wersję urządzenia Hartridge Excalibur GDi Master. Premiera prototypu urządzenia wraz z wyposażeniem do czyszczenia ultradźwiękowego miała miejsce podczas zeszłorocznych targów Automechanika we Frankfurcie.

Ta kompaktowa, stacjonarna maszyna pozwala testować zarówno układy bezpośredniego wtrysku benzyny (GDi), jak i wielopunktowego wtrysku paliwa (PFi). Model Excalibur GDi Master wyposażony jest w technologię FERT (Full Event Response Time), dzięki czemu może testować dwa krytyczne parametry dla układów GDi: prawidłowość doprowadzania paliwa i czas wtrysku. Zintegrowana funkcja płukania wstecznego pozwala przed testowaniem usunąć z wtryskiwacza wszelkie zanieczyszczenia. Moduł analizy wzoru rozpylania określa, czy profil jest prawidłowy, a pracę ułatwia obszerna biblioteka zautomatyzowanych planów testowania Hartridge, dzięki czemu cały pakiet jest szybki i łatwy w użyciu.

Ponieważ wtryskiwacze GDi są narażone na odkładanie się osadów węglowych, Hartridge oferuje również gamę zbiorników ze stali nierdzewnej do czyszczenia ultradźwiękowego. Podczas cykli trwających od jednej do trzech minut maszyna usuwa uporczywe osady, a czyszczenie jest dokładniejsze i szybsze od wykonanego innymi metodami.

Korzyści dla warsztatów

Szacuje się, że w 2030 r. ponad 80% sprzedawanych lekkich pojazdów użytkowych zostanie wyposażonych w silnik spalinowy, a większość z nich będzie napędzana benzyną z rosnącym udziałem układów GDi. Według prognoz Delphi w ciągu najbliższych pięciu do dziesięciu lat segment GDi w Europie wzrośnie o ponad 30%. Dzięki wzbogaceniu programu GDi o funkcje testowania i czyszczenia warsztaty będą mogły zaoferować swoim klientom specjalistyczne, kompleksowe rozwiązanie serwisowe, zapewniające rentowność w jednym z najszybciej rozwijających się segmentów naprawy pojazdów.

Hartridge Excalibur GDi Master

Urządzenie Hartridge Excalibur GDi Master daje warsztatom możliwość diagnozowania układów GDi – zarówno w wersji elektromagnetycznej, jak i piezoelektrycznej do ciśnienia 235 barów – oraz wtryskiwaczy w technologii PFi. Maszyna typu plug and play korzysta z tej samej, opatentowanej i wyróżnionej nagrodami platformy, co seria Sabre CRi i Toledo HEUi Master, przy czym wykonuje wszechstronne testy w ciągu zaledwie pięciu minut.

Oferta pomp i wtryskiwaczy OE, zestawy serwisowe do popularnych modeli PSA, nowe elektroniczne i hydromechaniczne narzędzia diagnostyczne, a także szkolenia – to dla warsztatów atrakcyjne możliwości generowania przychodów.

Więcej informacji na temat programu serwisowego GDi firmy Delphi Technologies można znaleźć na stronach: delphiaftermarket.com i hartridge.comAdam Lee
Dyrektor jednostki biznesowej Hartridge w firmie Delphi Technologies Aftermarket

Tagi

układ wtrysku  GDi Wasi dostawcy

Podobne

Polecane