strona główna Wydarzenia ProfiAuto Show 2019
2019-05-31, ostatnia aktualizacja 2019-05-31 11:52

ProfiAuto Show 2019

Fot. ProfiAuto

Fot. ProfiAuto

8 i 9 czerwca odbędą się 16. targi ProfiAuto Show. Imprezie towarzyszy hasło „Napędzane pasją”.

Katowickie Międzynarodowe Centrum Kongresowe i „Spodek” zamienią się w wielki warsztat samochodowy. W centrum powstanie specjalna „Strefa Warsztatowa”, a w niej wzorcowy warsztat, do którego będzie można zajrzeć dzięki goglom VR.

Wokół pojawią się strefy: konkursowa, rally oraz szkoleniowa. Odbędą się też liczne pokazy wyposażenia serwisowego i konkursy z nagrodami. W tym roku zaplanowano między innymi prezentacje z zakresu diagnostyki układów hamulcowych z wykorzystaniem specjalistycznych przyrządów, regulacji i ustawienia świateł typu Matrix i LED oraz serwisowania klimatyzacji samochodowej. Zorganizowane także zostanie szkolenie dotyczące ustawy o F-Gazach, które zakończy się otrzymaniem europejskiego certyfikatu.

Po raz pierwszy w historii targów odbędzie się rywalizacja o Puchar Mechanika z cennymi nagrodami. Konkurencje zostały przygotowane przez specjalistów branży warsztatowej. Na profesjonalistów czeka test wiedzy oraz zadania praktyczne (w tym wymiana i wyważanie kół na czas oraz prawidłowy montaż uszczelniacza silnika, również w wyznaczonym przedziale czasowym). Na najlepszych czekają wartościowe nagrody indywidualne oraz przeznaczone dla serwisów. Należą do nich: wyważarka, 30-tonowa prasa oraz vouchery na przejazdy supersamochodami na torze.

Drugiego dnia targów z takimi samymi zadaniami będzie mógł zmierzyć się każdy uczestnik tegorocznej edycji ProfiAuto Show.

Targom będą towarzyszyć pokazy jazdy i akrobacji. Mistrz Polski w trialu – Przemek Kaczmarczyk oraz wicemistrz Polski – Sebastian Cyrwus zaprezentują gościom, jak potrafią panować nad motocyklem podczas wykonywania trików i akrobacji albo pokonywania przeszkód w postaci samochodów. Adam Klimek pokaże z kolei „malucha” podkręconego w ramach programu ,,Samochód marzeń: kup i zrób”. Fani rajdów będą mieli zaś okazję spotkać się z Klaudią Podkalicką.

Wśród innych atrakcji przewidziano skoki na bungee (z wysokości ponad 80 metrów) lub skoki z wysokości 5 metrów na ogromną poduszkę kaskaderską, której używa się podczas kręcenia filmów akcji. Na gości czekają też przejażdżki trójkołowcami w nieprzerwanym, kontrolowanym poślizgu z doświadczonym kierowcą za kółkiem.

Dla fanów motocykli przygotowano m.in. turbodoładowane Kawasaki Ninja H2SX SE oraz wyścigowe ZX-10RR. Pojawi się też Wheelie – symulator jazdy na jednym kole.

Specjalnie na potrzeby ProfiAuto zbudowano twin-car, czyli samochód z dwoma silnikami i dwoma układami kierowniczymi.

W programie znalazły się ponadto atrakcje muzyczne oraz widowiskowe pokazy tańca z ogniem.

Więcej informacji: www.profiauto.pl/showWasi dostawcy

Podobne

Polecane