strona główna Aktualności Testy tarcz hamulcowych
2019-06-12, ostatnia aktualizacja 2019-06-12 09:28

Testy tarcz hamulcowych

Fot. Delphi Technologies

Fot. Delphi Technologies

Produkowane przez Delphi Technologies powlekane tarcze hamulcowe pokonały podzespoły konkurencji w niezależnych testach.

Niezależne laboratorium materiałowe przeprowadziło porównawcze testy typu H2H (head-to-head) produktów stosowanych w pojazdach PSA. Zgodnie z przepisami normy ASTM B117-16 w laboratorium zbadano elementy firmy Delphi Technologies, części OE oraz produkty pięciu innych firm.

Tarcze poddano intensywnemu działaniu mgły solnej przez 720 godzin. Po 24 godzinach powlekana tarcza hamulcowa Delphi Technologies wykazała jedynie umiarkowaną korozję. W trakcie całego testu element nadal działał z dużą wydajnością. Inaczej zachowały się zarówno tarcza OE, jak i lakierowana tarcza klasy premium, które uległy całkowitej korozji w ciągu 24 godzin i zostały wycofane z procedury.

Dodatkowa powłoka ochronna zastosowana w tarczach Delphi zapewnia wysoką odporność na czynniki atmosferyczne. Samo lakierowanie lub częściowe powlekanie tarczy nie gwarantuje takiej ochrony. Zanieczyszczenia, szczególnie w miesiącach zimowych, mogą szybko spenetrować lakier lub inne niechronione powierzchnie, prowadząc do korozji i przyspieszonego zużycia.

Co istotne, na powlekanych tarczach hamulcowych nie ma powłoki olejowej. Ułatwia to pracę mechaników – po rozpakowaniu elementu nie trzeba oczyszczać go z oleju, lecz można od razu przystępować do montażu.


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2