strona główna Nowości rynkowe Wieloiskrowe cewki Delphi
2019-07-04, ostatnia aktualizacja 2019-07-04 12:22

Wieloiskrowe cewki Delphi

Fot. Delphi Technologies

Fot. Delphi Technologies

Firma Delphi Technologies wprowadza na rynek dwie nowe cewki zapłonowe OE bazujące na sprawdzonej technologii wieloiskrowej. Wyprodukowano już ponad 14 mln cewek, które montuje się w popularnych modelach samochodów marki Mercedes. Biorąc pod uwagę kolejną dekadę rozwoju w segmencie OE, trudno nie dostrzec rosnących możliwości dla dystrybutorów i warsztatów.

„Udostępniając tę technologię na niezależnym rynku aftermarket, umożliwiamy warsztatom oferowanie konkurencyjnych napraw układu zapłonu o gwarantowanej jakości. Oprócz natychmiastowej okazji do rozszerzenia oferty, warsztaty mogą liczyć na rosnącą flotę samochodów o dużej wartości, które będą wymagały napraw w podobnym segmencie cenowym przez cały okres użytkowania” – komentuje Jean-Francois Bouveyron, Wiceprezes ds. rynku części zamiennych, EMEA.

Cewki zapłonowe OE Delphi Technologies montuje się w ponad 150 modelach samochodów marki Mercedes z uwzględnieniem A220, C180, C200, E200, GLA200 oraz Vito. Ostatnio wprowadzone pozycje do serii przeznaczonej dla układu zapłonu poszerzają ją do ponad 500 numerów części, obejmując prawie 9 tys. zastosowań (marka/model/silnik) i park 114 mln pojazdów, co oznacza ogromną kompleksowość na tle branży.

Nawet o 20% większa oszczędność paliwa

W technologii wieloiskrowego zapłonu Delphi Technologies początkowej iskrze towarzyszy kilka kolejnych, które zapalają mieszankę paliwowo-powietrzną w trudnych warunkach pracy, jak wysoki poziom recyrkulacji spalin i ubogie mieszanki paliwowe. Bardzo szybko występujące po sobie iskry zapewniają pożądaną synchronizację zapłonu. W silnikach GDi przekłada się to na optymalne spalanie, znaczne oszczędności paliwa — nawet 20% — i zmniejszoną emisję zanieczyszczeń w porównaniu z konkurencyjnymi czasowo sterowanymi układami zapłonu wieloiskrowego.

Więcej informacji: delphiaftermarket.com/pol/pl/category/zaplon

  • 2019-07-15 11:00

    cewki

    zibi

    Zakładałem ich cewki ale takich jeszcze nie miałem. Trzeba będzie sprawdzić bo merce często naprawiam.

    skomentujWasi dostawcy

Podobne

Polecane