strona główna Artykuły Tomasz Szulc

Artykuły Tomasz Szulc

 • Technologie hybrydowe w spawalnictwie (cz. II)

  2015-09-29 06:00

  Oprócz opisanego w poprzedniej części tego artykułu spawania konstrukcji stalowych metody hybrydowe nadają się do spawania stopów aluminium, tytanu, Ni-Cr i innych metali technicznych.

  więcej

 • Technologie hybrydowe w spawalnictwie (cz. I)

  2015-09-14 09:18

  Pod koniec XX wieku większość stosowanych technologii mechanicznych osiągnęła stan pełnej dojrzałości i ich dalsze, choćby niewielkie, udoskonalanie wymaga zwykle ogromnych nakładów.

  więcej

 • Cięcie termiczne metali (cz. IV)

  2013-01-10 07:05

  Na koniec tego cyklu poświęcimy nieco uwagi technologiom laserowym, które zgodnie z obecną modą nazwać można "wschodzącymi". Potwierdza to ich rosnąca popularność w zastosowaniach przemysłowych.

  więcej

 • Cięcie termiczne metali (cz. III)

  2013-01-04 07:53

  Utlenianie jest najwydajniejszą metodą przy cięciu stali węglowych i niektórych stopowych. Jednak coraz częściej stosuje się metale, których w ten sposób ciąć nie można.

  więcej

Tomasz Szulc
Politechnika Wrocławska

O autorze


dr inż. Tomasz Szulc jest adiunktem w Zakładzie Spawalnictwa Instytutu Technologii Maszyn i Automatyzacji Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej

 

Uważam, że znaczny odsetek czytelników koncentruje uwagę właśnie na mediach branżowych, nie ma czasu na szukanie informacji w nieznanych sobie źródłach.

 

Dla zrelaksowania: turystyka, duża i mała, zawsze z aparatem.

 

Publikacje w innych czasopismach to m.in.: Przegląd Spawalnictwa, Military Technology i. in.


ver. 2023#2