strona główna Artykuły Leszek A. Stricker

Artykuły Leszek A. Stricker

 • Hamownia dla badaczy, studentów i klientów

  2012-10-01 07:35

  Od lipca tego roku Zakład Pojazdów Samochodowych i Silników Spalinowych Politechniki Wrocławskiej dysponuje nowoczesną hamownią do pomiaru mocy oraz momentu obrotowego silników samochodowych i motocyklowych.

  więcej

 • Aktywny układ kierowniczy

  2012-01-27 07:09

  Rozwiązanie to, opracowane wspólnie przez Dział Układów Kierowniczych ZF - Aktivlenkung Gmbh i BMW, zastępuje dotychczasowe kompromisy pomiędzy sportową a komfortową konstrukcją układu kierowniczego.

  więcej

 • Nadwozia w kolizjach drogowych

  2010-06-21 07:56

  Największą liczbę wypadków drogowych notuje się z udziałem samochodów osobowych. Wszystkie rozwiązania techniczne odpowiedzialne za ograniczenie następstw wypadków stanowią tzw. zespół bezpieczeństwa biernego (pasywnego).

  więcej

 • Doładowywanie silników spalinowych

  2010-05-26 10:52

  Doładowaniem silnika nazywa się proces, w którym dostarczenie świeżego ładunku do cylindra odbywa się pod ciśnieniem wyższym od atmosferycznego, co zwiększa masę substancji uczestniczących w spalaniu.

  więcej

Leszek A. Stricker
Politechnika Wrocławska

O autorze


Decyduję się poświęcić czas na przygotowanie publikacji w mediach branżowych, żeby dać ludziom wiedzę, podzielić się nowościami.W każdym artykule staram się zawrzeć coś nowego.

Interesuję się sportem, muzyką oraz ogólnie pojęta kulturą.