strona główna Artykuły Wojciech Nałęcz

Artykuły Wojciech Nałęcz

 • Złośliwość lakierniczego sprzętu

  2010-07-01 07:06

  Wierzę moim klientom, gdy się skarżą, że im pistolet "źle maluje". Każdy bowiem pistolet potrafi zachować się nawet bardziej złośliwie, do plucia farbą włącznie. Mści się w ten sposób za to, że go lakiernik nie słucha i nie rozumie.

  więcej

 • LZO - premia czy kara?

  2010-02-14 21:43

  Wymogi dotyczące emisji LZO aktywizują dostępne od dawna, lecz nie zawsze chętnie stosowane, technologie lakiernicze. Ze zrozumiałych względów budzą najwięcej kontrowersji w zakładach, których zaplecze i technologia nadają się tylko do wymiany.

  więcej

Wojciech Nałęcz
Dystrybucja - Serwis SATA

O autorze


Debiutowałem na łamach Nowoczesnego Warsztatu artykułem Podstawowe błędy w obsłudze pistoletu lakierniczego 11/2004. Doliczyłem się 5 przedruków, a najciekawsze było tłumaczenie na rosyjski... Kolejny, ogólny: HVLP - co warto wiedzieć? napisany dla WBL 2/2006, przedrukowany ze zmianami w MMiA. Równie tematyczny: Pistolety, filtry, dysze dla ŚM 4/2006. Najczęściej (chyba) pojawiałem się w WBL z rozszerzonymi opisami nowości z firmy SATA lub przeglądówkami danego typu sprzętu (a jakże SATA), co jest nieuchronne w obliczu już kilkunastoletniej(!), owocnej współpracy z tą firmą.

 

Dlaczego piszę ? Wierzę w ludzi ciekawych i chętnych rzetelnej, fachowej informacji. Narzędzia i materiały lakiernicze nie ewoluują nawet w połowie tak szybko jak mity i nieporozumienia towarzyszące niemal każdej rynkowej nowości.

 

Co na relax ? Najchętniej słucham muzyki lub majsterkuję w urządzeniach audio. Równie chętnie sięgam po dobrą książkę, rower czy aparat fotograficzny.