strona główna Nowości rynkowe Opona całoroczna Vredestein Quatrac Pro+
2023-06-07, ostatnia aktualizacja 2023-06-07 13:24

Opona całoroczna Vredestein Quatrac Pro+

Vredestein

Firma Apollo Tyres potwierdziła szczegółowe informacje na temat nowego modelu Vredestein Quatrac Pro+ – specjalnej opony całorocznej do samochodów osobowych i SUV o wysokich osiągach wyznaczającej nowe standardy w zakresie przyczepności, trwałości i wydajności. Sprzedaż nowych opon w całej Europie rozpocznie się w sierpniu – będzie można je kupić w 108 rozmiarach do obręczy 17–22 cali.

Nowy model Quatrac Pro+ ma najlepszą w swojej klasie przyczepność na mokrych nawierzchniach, a w porównaniu z popularnym poprzednikiem, Quatrac Pro, zapewnia o 5% lepszą przyczepność na śniegu i mniejszy o 5% opór toczenia, jednocześnie optymalizując zużycie paliwa. Całoroczne osiągi opony są w dużej mierze zasługą zaawansowanej konstrukcji bieżnika i wyrafinowanego połączenia składników w mieszance.

Szersze rowki wzdłużne ułatwiają szybkie odprowadzanie wody, a lamele na środku bieżnika zwiększają odporność na akwaplanację. Zaawansowana mieszanka zawiera polimery nowej generacji oraz dużą zawartość krzemionki i żywicy, które zwiększają przyczepność na mokrych nawierzchniach, a także zapewniają optymalny czas reakcji układu kierowniczego oraz stabilność na śniegu i błocie pośniegowym.

Nowa opona jest wyposażona w wytrzymałe zewnętrzne bloki bieżnika na krawędziach, które zapewniają większą stabilność podczas pokonywania zakrętów, a jednocześnie mają naturalną elastyczność, która pozwala na wzdłużne ich odkształcanie w bardzo niskich temperaturach, co z kolei zapewnia maksymalną przyczepność na śniegu. Opona oznaczona jest na ścianie bocznej symbolem 3PMSF (płatek śniegu na tle trzech szczytów górskich), który potwierdza jej wysokie osiągi w każdych warunkach pogodowych i niezawodność w warunkach zimowych.

Opony całoroczne są opracowywane pod marką premium Vredestein firmy Apollo Tyres od roku 1993. W tym czasie stała się ona pionierem w tym segmencie i nadal znajduje się w czołówce pod względem technologii i innowacji. Poza zapowiadanymi oponami Quatrac Pro+ Apollo Tyres oferuje obecnie trzy główne modele: Vredestein Quatrac, Quatrac Pro i najnowszy Quatrac Pro EV — pierwsza opona całoroczna stworzona specjalnie z myślą o pojazdach elektrycznych i hybrydowych. Ponadto firma oferuje również takie modele jak Pinza AT do SUV-ów i pojazdów terenowych oraz Comtrac 2 AS+ do pojazdów użytkowych i kempingowych.

Wprowadzona na rynek na początku tego roku opona Quatrac Pro do pojazdów elektrycznych wykorzystuje opracowane w przeciągu ostatnich 25 lat przez Apollo Tyres oprogramowanie do wirtualnego prototypowania, które znacznie poprawia wydajność i osiągi oraz zmniejsza wpływ na środowisko. Zastosowanie tej technologii pomogło firmie utrzymać przewagę konkurencyjną na rynku opon całorocznych i odzwierciedla ewolucję zarówno Apollo Tyres, jak i marki Vredestein, którą definiuje tworzenie innowacyjnych i zrównoważonych produktów.

Tagi

Opona  Apollo  Vredestein Wasi dostawcy
Podobne

Polecane


ver. 2023#2