strona główna Nowości rynkowe Nowe kategorie olejów silnikowych Mobil Delvac dostępne w Polsce
2023-09-18, ostatnia aktualizacja 2023-09-18 10:06

Nowe kategorie olejów silnikowych Mobil Delvac dostępne w Polsce

fot. ExxonMobil

Ultra, Modern i Legend to trzy nowe kategorie olejów silnikowych Mobil Delvac dostępne w polskiej sieci sprzedaży. Zmiany w nazewnictwie produktów Mobil Delvac – marki o blisko 100-letniej tradycji – mają pomóc w jeszcze lepszym dopasowaniu produktu smarnego do potrzeb poszczególnych grup klientów. Niezależnie, czy są nimi właściciele flot pojazdów ciężarowych, czy innych pojazdów do zastosowań komercyjnych.

Wraz z nowym nazewnictwem produktów pojawiły się nowe etykiety olejów Mobil Delvac. Niezmienne natomiast zostały ich właściwości: ta sama formulacja, wydajność, szeroki wachlarz aprobat OEM. Ogłoszone zmiany nie mają wpływu na cennik olejów Mobil Delvac Ultra, Modern i Legend.

Wprowadzając nową architekturę marki Mobil Delvac, ExxonMobil połączył nowe kategorie olejów silnikowych Ultra, Modern i Legend z potrzebami właścicieli różnych grup pojazdów.

  • Oleje Mobil Delvac Ultra są przeznaczone do silników najnowszej generacji, wymagających najwyższej ochrony i maksymalnej wydajności. Do głównych zalet olejów silnikowych Mobil Delvac Ultra należą długie okresy między wymianami oleju, doskonała ochrona przed utlenianiem i korozją, długookresowa kontrola gromadzenia się osadów i zużycia oraz doskonałe właściwości w niskich temperaturach. Przykładem oleju z nowej kategorii jest Mobil Delvac Ultra 5W-30 Ultimate Protection V2, który stopniowo zastąpi Mobil Delvac 1 LE 5W-30.
  • Mobil Delvac Modern to oleje opracowane z myślą o pojazdach wprowadzonych do eksploatacji w ciągu minionej dekady, wymagających zaawansowanej ochrony silnika i jego osprzętu. Oleje z kategorii Mobil Delvac Modern cechuje m.in. wysoka stabilność termiczna i oksydacyjna, skuteczna ochrona przed zużyciem i kontrola lepkości oraz zaawansowane właściwości myjące i dyspersyjne. Po wprowadzeniu zmian olej Mobil Delvac MX ESP 15W-40 zostanie zastąpiony przez Mobil Delvac Modern 15W-40 Full Protection, a Mobil Delvac XHP ESP 10W-40 przez Mobil Delvac Modern 10W-40 Advanced Protection.
  • Mobil Delvac Legend to z kolei kategoria olejów przeznaczonych do starszych silników. Skierowana jest do właścicieli kilkunastoletnich i starszych pojazdów, oczekujących wysokiej ochrony przez produkt smarny od renomowanej marki. Oleje silnikowe Mobil Delvac Legend to produkty o zaawansowanej formulacji, dobrych parametrach lepkości i wysokiej odporności na korozję i utlenianie. Przykładem zmiany jest wprowadzenie nazwy Mobil Delvac Legend 1330 dla dotychczasowego oleju Mobil Delvac 1330.

Nowa oferta olejów Mobil Delvac Ultra, Modern i Legend jest już dostępna u autoryzowanych dystrybutorów olejów silnikowych Mobil w Polsce.

Tagi

Olej  Mobil  ExxonMobil Wasi dostawcy
Podobne

Polecane


ver. 2023#2