strona główna Nowości rynkowe Monroe OESpectrum - bezpieczny sposób na tuning
2023-09-19, ostatnia aktualizacja 2023-09-19 14:18

Monroe OESpectrum - bezpieczny sposób na tuning

Monroe

Powszechna dostępność tanich, tuningowych sprężyn i amortyzatorów może przyczyniać się do pogorszenia bezpieczeństwa jazdy na drogach. Samochody usztywniane i obniżane w oparciu o najtańsze części „tuningowe” stają się „twarde jak beton” i, podskakując na nierównościach, bardzo łatwo tracą przyczepność.

Największe zagrożenie występuje podczas hamownia. Podskakujące koła na ułamki sekund tracą przyczepność, co z kolei aktywuje układ ABS, który redukuje siłę hamowania. W efekcie samochód jadący zgodnie z przepisami, w słoneczny dzień może nie wyhamować przed przejściem dla pieszych. Kolejne zagrożenie to pokonywanie zakrętów – odrywające się koła sprawiają, że samochód nie reaguje na ruchy kierownicą i jedzie prosto lub poszerza zakręt. Ostatnia niebezpieczna sytuacja to ryzyko ocierania się spodem samochodu o nierówności asfaltu, które również może spowodować utratę kontroli nad pojazdem.

Gwarancją bezpieczeństwa podczas modyfikacji tuningowych jest bazowanie na markowych produktach, których producenci znają się na zagadnieniach związanych z prowadzeniem samochodu, wykonują testy drogowe i współpracują z ekspertami z branży sportowej. Jedną z takich firm jest Monroe, producent amortyzatorów Monroe OESpectrum. Charakteryzują się one opatentowaną technologią M-RTECH®2 Rebound Valving Technology™, która zapewnia niemal natychmiastową reakcję na zmieniające się warunki jazdy. Dzięki temu amortyzatory OESpectrum to zwiększona kontrola, czyli pewniejsze i bardziej precyzyjne odczucia z jazdy, wyższa responsywność (lepsze parametry jazdy we wszystkich warunkach jazdy), krótsza droga hamowania (wynikająca z poprawy kontaktu opon z nawierzchnią) i lepsze trzymanie się drogi podczas manewrów.

Tagi

Monroe  Tenneco  DRiV 


 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane


ver. 2023#2