strona główna Nowości rynkowe Lampy Osram LEDriving FX
2024-03-21, ostatnia aktualizacja 2024-03-21 10:28

Lampy Osram LEDriving FX

Skuteczne oświetlenie w każdych warunkach mogą zapewnić lampy drogowe Osram LEDriving FX

Fot. Osram

Skuteczne oświetlenie w każdych warunkach mogą zapewnić lampy drogowe Osram LEDriving FX

Większy zasięg świateł może odgrywać kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa podczas nocnych podróży i robót w trudnym terenie. Seria świateł drogowych OSRAM LEDriving® FX Gen 2 zapewnia dodatkowe oświetlenie dalekiego zasięgu na nieoświetlonych drogach. W portfolio jest aż 11 różnych modeli, opowiadających na wiele potrzeb kierowców.

Światła LEDriving przeznaczone są do montażu na samochodach osobowych, SUV-ach, autach terenowych, użytkowych oraz wszelkich pojazdach poruszających się w normalnym ruchu. Dzięki homologacji drogowej ECE mogą być stosowane na drogach publicznych w krajach Unii Europejskiej jako oświetlenie uzupełniające. Ich główną funkcją jest wspomaganie świateł drogowych w czasie jazdy. Wszystkie są w pełni zgodne z wymogami norm ECE.

Wysokowydajne diody sprawiają, że lampy mogą osiągać zasięg światła nawet do 635 metrów. Oprawy wyróżniają się specjalną konstrukcją reflektora i zapewniają nie tylko nowoczesny i atrakcyjny wygląd, lecz także redukują efekt olśnienia, zapewniając jeszcze lepszą widoczność na drodze. Dzięki wysokiej jakości materiałom, takim jak aluminiowa obudowa i stabilna soczewka z poliwęglanu, lampy są wyjątkowo lekkie, a jednocześnie solidne i wytrzymałe.

Aktualna oferta serii opraw LEDriving FX liczy aż 11 różnych modeli opraw, o różnych właściwościach świetlnych. W zależności od preferencji użytkownika, do wyboru są oprawy o trzech różnych wiązkach światła:

  • Wiązka punktowa (SP – spot) – trzy oprawy typu Lightbar: FX 500, FX 250 oraz FX 125 zapewnią skupioną dystrybucję światła i dzięki temu – lepszą widoczność w warunkach słabego oświetlenia. Zasięg światła może sięgać od 270 do nawet 470 metrów, a strumień świetlny od 1300 do 3930 lumenów.
  • Wiązka combo (CB) – to oprawy zapewniające oświetlenie zarówno blisko, jak i daleko od pojazdu, oferujące zasięg od 320 do 635 metrów przy strumieniu świetlnym nawet do 11 000 lumenów.

W przypadku lamp marki Osram podawana wartość w lumenach zawsze jest rzeczywistą, zmierzoną wartością strumienia świetlnego w czasie ciągłej, stabilnej pracy diody (tzw. gorące lumeny). Nie jest wyznaczana w momencie uruchamiania, kiedy chwilowo ma wyższą wartość, nie stanowi wyliczenia teoretycznego ani sumy wartości strumieni świetlnych poszczególnych diod. To najbardziej wiarygodny sposób podawania wartości strumienia świetlnego swoich lamp. Dzięki temu klient ma pewność, że światło uzyskane z opraw dokładnie odzwierciedli dane opisane na opakowaniu.

Tak jak i inne produkty marki Osram, oprawy LEDriving cechuje bardzo wysoka jakość wykonania, potwierdzona kilkuletnią gwarancją. Cała seria została przetestowana i zatwierdzona w klasach ochrony IP IP6K8 i IP6K9K w laboratorium symulacji środowiskowych z certyfikatem DIN pod kątem ekstremalnych wpływów zewnętrznych, takich jak woda, kurz, uderzenia, wysokie i niskie temperatury oraz trwałe wibracje.

Tagi

Osram  Lampy 


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2