strona główna Mechanika Zestaw łożysk koła FAG WheelSet
2024-03-25, ostatnia aktualizacja 2024-03-25 09:23

Zestaw łożysk koła FAG WheelSet

Fot. Schaeffler

Głównym zadaniem łożysk kół jest przenoszenie momentu obrotowego i pochłanianie wszystkich dynamicznych sił napędowych. Od czasu ich wynalezienia na przestrzeni kilku pokoleń łożyska zmieniły swoją konstrukcję, stając się kompaktowymi modułami. Schaeffler dzięki marce FAG jako wieloletni partner rozwojowy przemysłu motoryzacyjnego znacznie przyspieszył dalszy rozwój łożysk i oferuje wiele rozwiązań naprawczych dla niezależnych warsztatów w doskonałej jakości OE.

Innowacje od Schaefflera
Bogata oferta obejmuje wszystkie generacje łożysk, które do dziś wyznaczają standardy w rozwoju.

Pierścień zabezpieczający: dzięki innowacyjnemu pierścieniowi łożysko jest lepiej zabezpieczone na osi.

Nitowanie radialne: proces nitowania przez odtaczanie, podczas którego częściowo plastyczna piasta formowana jest wokół pierścienia wewnętrznego (podczas tego procesu zostaje określona siła zacisku dla zachowania optymalnej trwałości łożyska).

Uszczelnienie o niskim współczynniku tarcia (LFT): przez rezygnację z wargi uszczelniającej zmniejsza się tarcie o 50% (zmodyfikowana konstrukcja kanału uszczelniającego zapobiega wnikaniu zanieczyszczeń i wilgoci).

Zazębienie osiowe: opatentowane zazębienie osiowe zostało opracowane w celu spełnienia rosnących wymagań w zakresie redukcji CO2 (dzięki zastosowaniu przekładni osiowej w połączeniu ze zmodyfikowanym wałem napędowym może ono zwiększyć przekazywany moment obrotowy, poprawić dynamikę jazdy i uprościć montaż).

Samochody osobowe

FAG WheelSet: Więcej niż tylko łożysko koła
Łożyska kół bezpośrednio wpływają na bezpieczeństwo, dlatego wszelkie uszkodzenia powinny być naprawiane szybko i profesjonalnie. Aby wymiana w warsztacie była możliwie łatwa i bezpieczna, wszystkie zestawy FAG WheelSet firmy Schaeffler zawierają również akcesoria do przeprowadzenia wymiany. Są nimi dodatkowe części, takie jak odpowiednie śruby i nakrętki. Wyposażenie ich w różne systemy blokujące powoduje idealnie dopasowanie do danego samochodu, dzięki czemu zapewniają szczególnie solidną naprawę.

Każdy oferowany zestaw FAG WheelSet gwarantuje, że:

  • osadzenie łożyska na czopie osi jest zabezpieczone;
  • ustawiony wstępnie luz powoduje niezawodne i długie działanie;
  • zapewniona jest optymalna współosiowość;
  • zminimalizowane jest ryzyko uszkodzenia łożyska i jego szybkiego zużycia.

Samochody dostawcze

FAG WheelSet: Dla sprawnej wymiany łożyska koła
Zestaw łożysk koła FAG WheelSet firmy Schaeffler zawiera wszystkie akcesoria potrzebne do naprawy i zapewnia sprawną wymianę uszkodzonego łożyska.
Warsztaty samochodowe mogą korzystać z oferty zestawów FAG WheelSet do najbardziej popularnych modeli, w tym do samochodów: Mercedes-Benz Sprinter, Viano, Vito i Volkswagen Crafter.

Specjalne narzędzie pozwala na dużą oszczędność czasu
Aby nie wymieniać kompletnej zwrotnicy, Schaeffler opracował specjalne narzędzie, za pomocą którego zwrotnica pozostaje w pojeździe podczas naprawy łożysk kół. Wymieniane jest tylko uszkodzone łożysko koła i nie jest już wymagana regulacja geometrii kół po naprawie. W porównaniu z konwencjonalnymi naprawami łożysk kół, warsztaty skracają czas pracy i tym samym redukują przestoje samochodu.

Więcej informacj na portalu REPXPERT


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2