strona główna Nowości rynkowe MAX EXPERT V 0W-30 - nowy olej silnikowy ORLEN OIL
2024-04-26, ostatnia aktualizacja 2024-04-26 09:25

MAX EXPERT V 0W-30 - nowy olej silnikowy ORLEN OIL

ORLEN OIL

Oferta środków smarnych ORLEN OIL powiększa się o MAX EXPERT V 0W-30, olej silnikowy wpisujący się w zapotrzebowanie rynku na wysokojakościowe oleje o niskiej lepkości, powszechnie stosowane w samochodach osobowych.

Nowoczesne silniki wymagają specjalistycznej ochrony, którą można osiągnąć m.in. dzięki zastosowaniu olejów o niższej lepkości. Powyższy trend jest widoczny w polityce koncernu Volkswagen, gdzie na pierwsze zalanie, od 2021 roku, używane są tylko oleje w klasach lepkości SAE 0W-30 oraz SAE 0W-20. W związku z wymaganiami rynku motoryzacyjnego, po wszechstronnych badaniach i analizach, lider polskiego rynku olejów silnikowych ORLEN OIL wdrożył do oferty w pełni syntetyczny olej MAX EXPERT V 0W-30, przeznaczony do samochodów osobowych i lekkich pojazdów dostawczych. Produkt posiada klasę jakości ACEA C3 oraz oficjalną homologację do stosowania w silnikach koncernu Volkswagen Group, Mercedes-Benz Group AG i BMW Group.

Doskonałe parametry fizykochemiczne oleju przyczyniają się do znakomitej wydajności zapewniając kompleksową ochronę w ekstremalnych warunkach pracy. Charakteryzuje się doskonałymi właściwościami przepływowymi i lepkością, które chronią newralgiczne części silnika. MAX EXPERT V 0W-30 zawiera unikatową technologię Advanced Protect Formula, która dzięki wyjątkowej strukturze zwielokrotnia funkcje ochronne środka smarnego, co potwierdza test oceny stabilności oksydacyjnej CEC L-109-14, dający wynik o 55% lepszy niż wymagania dla klasy jakości ACEA C3.

MAX EXPERT V 0W-30, posiadający aprobaty VW Standard 504 00/VW Standard 507 00, może być stosowany do silnika, który był wcześniej zalany olejem o lepkości 5W-30 (posiadający identyczną aprobatę oraz klasę jakości ACEA C3). Uzyskana aprobata Grupy VW świadczy o pomyślnie zaliczonych testach oleju, m.in. na kompatybilność z biopaliwami i lepszą pompowalność w niskich temperaturach.

Doskonałe właściwości przepływowe oleju w niskich temperaturach wspomagają szybką cyrkulację, tym samym chroniąc układ napędowy przed zużyciem podczas rozruchu zimnego silnika, co uchroni silniki samochodów eksploatowanych w cyklu miejskim. Właściwością oleju niezmiernie istotną dla użytkowników jest jego energooszczędność, która pozwala na zmniejszenie zużycia paliwa do niezbędnego minimum (2,1% zgodnie z testem M111FE).

Tagi

Orlen  Olej  Orlen Oil Wasi dostawcy
Podobne

Polecane


ver. 2023#2