strona główna Nowości rynkowe Analizator spalin mega compaa GM3
2012-05-21, ostatnia aktualizacja 2012-05-21 08:26

Analizator spalin mega compaa GM3

Analizator spalin mega compaa GM3

Fot. Hella

Analizator spalin mega compaa GM3

Wśród urządzeń diagnostycznych sprzedawanych przez firmę Hella Polska znajdziemy analizator spalin Hella Gutmann mega compaa GM3, służący do precyzyjnego pomiaru składu spalin wytwarzanych przez silniki z zapłonem iskrowym lub do pomiaru zadymienia spalin w silnikach z zapłonem samoczynnym.

Urządzenie jest wyposażone w moduł kontrolny OBD, który otrzymał certyfikat  Instytutu Transportu Samochodowego dopuszczający analizator do stosowania na stacjach kontroli pojazdów. Moduł OBD realizuje pełny tryb diagnostyczny przewidziany przez ITS. 

Model mega compaa GM3 zaprojektowano tak, aby maksymalnie uprościć i skrócić proces przeprowadzania wszystkich pomiarów. Nagrzewanie przed cyklem pomiarowym trwa nieco ponad 30 sekund, a czas reakcji na próbkę spalin jest mniejszy niż 15 sekund. Oprogramowanie kontrolujące pracę analizatora prowadzi operatora przez cały proces pomiaru. W efekcie ogranicza się ewentualność popełnienia błędów albo pominięcia któregoś etapu procedury kontrolnej. 

Wyniki pomiarów można zapisywać w bazie danych klientów. Urządzenie jest wyposażone w kolorowy wyświetlacz ciekłokrystaliczny o przekątnej 10,4 cala i rozdzielczości 600 na 480 pikseli oraz w klawiaturę membranową. Do analizatora można podłączyć także klasyczną, alfanumeryczną klawiaturę komputerową, a obraz wyświetlać na zewnętrznym monitorze o parametrach zgodnych ze standardem VGA.

Firma Hella podkreśla, że zaletą modelu mega compaa GM3 jest możliwość czyszczenia urządzenia przez użytkownika i wykonywania niezbędnych prac konserwacyjnych bez obaw o rozkalibrowanie analizatora. Wynika to z faktu, że komora pomiarowa jest zaplombowana i niedostępna w czasie rutynowego czyszczenia lub kalibracji.Wasi dostawcy
Podobne

Polecane


ver. 2023#2