strona główna Wydarzenia Nowa jakość szkoleń Boscha
2012-10-04, ostatnia aktualizacja 2012-10-04 07:50

Nowa jakość szkoleń Boscha

Grupa dziennikarzy motoryzacyjnych zwiedza warszawskie Centrum Szkoleniowe Bosch

Grupa dziennikarzy motoryzacyjnych zwiedza warszawskie Centrum Szkoleniowe Bosch

Centrum Szkoleniowe Bosch rozpoczęło realizację programu profesjonalnych szkoleń zaplanowanych na drugie półrocze 2012 roku. Mogą w nich wziąć udział pracownicy wszystkich warsztatów samochodowych.

Uczestnicy mają możliwość wyboru tematów w następującym zakresie: diagnostyka pojazdów z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi, układów hamulcowych i systemów bezpieczeństwa. W ofercie pojawiły się nowe szkolenia dotyczące układów oczyszczania spalin nowoczesnych silników Diesla, diagnostyki automatycznych skrzyń biegów i geometrii zawieszenia pojazdów.

Centrum Szkoleniowe Bosch działa w Warszawie od 1996 roku i w tym okresie przeszkoliło już blisko 8 tysięcy osób. Od trzech lat mieści się ono w nowej siedzibie firmy przy ulicy Jutrzenki 105. Dysponuje tam bogatym zestawem urządzeń diagnostycznych, takich jak: testery KTS, diagnoskopy FSA, urządzenia do obsługi klimatyzacji ACS, testery wtryskiwaczy EPS i urządzenia do ustawiania geometrii FWA. Hala Centrum Szkoleniowego wyposażona jest w podnośnik nożycowy oraz w rolkowe stanowisko do badań hamulców.

Podczas zajęć praktycznych wykorzystywane są zarówno kompletne samochody, jak i sześć silników szkoleniowych, w tym dwa benzynowe i cztery Diesla. Jeden z silników benzynowych jest wyposażony w układ zapłonowo-wtryskowy typu motronic, a drugi – w system bezpośredniego wtrysku benzyny. Cztery silniki wysokoprężne reprezentują cztery rodzaje układów wtryskowych, a więc z: pompą rozdzielaczową VE EDC, pompą VP44, pompowtryskiwaczami oraz typu common rail.

centrum szkoleniowe Bosch
Prezentacja uniwersalnego testera wtryskiwaczy EPS

Wśród siedmiu posiadanych samochodów szkoleniowych jest także model Volvo S60 z układem common rail i automatyczną skrzynią biegów.

Każde zajęcia szkoleniowe dzielą się na dwie części – teoretyczną i praktyczną. W pierwszej z nich kursanci zdobywają wiedzę na temat wybranego samochodowego systemu oraz zasad jego diagnozowania i napraw. W drugiej natomiast zajmują się identyfikacją i zlokalizowaniem konkretnej usterki w silniku lub samochodzie szkoleniowym, korzystając ze zdobytej wiedzy i dostępnych urządzeń diagnostycznych.


 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane


ver. 2023#2