strona główna Aktualności Mercedes rekomenduje stacje marki Texa
2016-05-16, ostatnia aktualizacja 2016-05-16 06:00

Mercedes rekomenduje stacje marki Texa

Fot. Texa

Fot. Texa

Do przeglądów i obsługi większości nowych pojazdów Mercedes-Benz zaleca stosowanie produkowanych przez firmę Texa stacji z serii Konfort.

W drugiej połowie 2016 roku Mercedes-Benz wprowadzi nowe czynniki chłodnicze do pojazdów swojej marki. Wśród nich znajdzie się czynnik R1234yf, który pozwoli na dostosowanie produkcji do najnowszych norm ochrony środowiska.

Konfort 760R jest rekomendowanym przez Mercedesa modelem do obsługi czynnika R1234yf. Urządzenie jest w pełni zautomatyzowane. Stacja ta może być też skonfigurowana do pracy ze starym czynnikiem R134a. Wśród opcji wyposażenia dostępnych w tym modelu na uwagę zasługuje zestaw identyfikatora czynnika.

Konfort 780R zawiera dwa zbiorniki wewnętrzne oraz dwa oddzielne obwody odzysku, recyklingu i ponownego podawania czynnika. Stacja po wykonaniu płukania przewodów jest gotowa do zamiennej obsługi pojazdów z czynnikiem R134a lub R1234yf. Obsługa urządzenia jest w pełni automatyczna.

Obie stacje wykorzystują system hermetycznych pojemników na olej, podzespół blokady wagi, automatyczną kontrolę ilości czynnika oraz zestaw identyfikatora wykrywający typ środka chłodniczego (R134a lub R1234yf) i sprawdzający jego stopień czystości. W przypadku niewłaściwego lub zanieczyszczonego czynnika system ostrzega operatora i blokuje pracę stacji.


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2