2019-01-22, ostatnia aktualizacja 2019-01-22 12:55

Technologia PNCS

Fot. Pirelli

Fot. Pirelli

W ciągu ostatniego roku dwukrotnie wzrósł popyt na opony zgodne z technologią PNCS.

PNCS (Pirelli Noise Cancelling System, System eliminowania hałasu marki Pirelli) ma na celu zmniejszenie odczuwalnego, niepożądanego dźwięku w kabinie auta, który jest wynikiem drgań powietrza znajdującego się wewnątrz pracującej opony.

Technologia firmy Pirelli pozwala zmniejszyć hałas nawet o 25% dzięki zastosowaniu specjalistycznego materiału absorbującego dźwięk. Materiał ten jest umieszczany wewnątrz opony i tłumi drgania powietrza.

Bez opisanego dodatku wibracje są przenoszone przez obręcz i zawieszenie do wnętrza pojazdu, gdzie generują jednostajny szum. Wykonana ze specjalnej pianki „gąbka” składa się z otwartych komórek, które maksymalizują powierzchnię roboczą materiału oraz intensyfikują tłumienie wibracji.

Opony wykonane w technologii PNCS można rozpoznać po specjalnym symbolu na ścianie bocznej. Przedstawia on głośnik i przekreślone fale dźwiękowe.

Decydując się na opony z technologią PNCS właściciele pojazdów powinni wybierać ogumienie homologowane dla danej marki auta. Obecnie dostępnych jest ponad 150 produktów tego typu.Wasi dostawcy
Podobne

Polecane


ver. 2023#2