strona główna Aktualności ProfiAuto rozpoczyna cykl konferencji
2019-09-10, ostatnia aktualizacja 2019-09-10 13:24

ProfiAuto rozpoczyna cykl konferencji

Fot. ProfiAuto

Fot. ProfiAuto

Ponad 200 uczestników wzięło udział w pierwszej Regionalnej Konferencji ProfiAuto Serwis. Wśród omawianych tematów znalazły się m.in. wyniki badań dotyczących serwisów samochodowych oraz zmiany na rynku flotowym.

Konferencja była okazją do podsumowania dotychczasowych działań największej w Polsce sieci warsztatów niezależnych, a także wspólnego omówienia planów na przyszłość.

Spotkanie odbyło się 7 września w Folwarku Łochów. Podczas pierwszej części omówione zostały najważniejsze zagadnienia związane z funkcjonowaniem sieci w ciągu ostatnich miesięcy. Wiceprezes Moto-Profil, Adam Kapek, przedstawił i skomentował wyniki badań przeprowadzonych wśród właścicieli serwisów samochodowych. Mariusz Maksym, koordynator sieci ProfiAuto Serwis, mówił o korzyściach, które wiążą się z przynależnością do sieci.

Prelekcja Andrzeja Brylaka, dyrektora ds. rozwoju biznesu w firmie Moto-Profil, poświęcona była segmentacji klientów pojawiających się w warsztatach i ich specyfice. Po tej części przyszedł czas na spotkania z partnerami konferencji: firmami ATE, Brembo, Blue Print, Febi Bilstein, Magnetii Marelli, Mann Filter, MOTO Flota, Schaefller, Varta oraz ZF. W ich trakcie można było porozmawiać o współpracy, a także o nowinkach technologicznych.

Drugą część konferencji poświęcono planom rozwoju sieci oraz wyzwaniom dla serwisów, takim jak konieczność wprowadzenia od nowego roku kas fiskalnych online.

Dzięki prezentacji Tomasza Pełczyńskiego, lidera zespołu ds. sieci serwisowej, uczestnicy dowiedzieli się jakie są korzyści i wymagania dotyczące współpracy z MOTO Flotą, dzięki której wybrane serwisy mogą obsługiwać także  klientów flotowych.

Na koniec odbyła się prezentacja najnowszych rozwiązań w motoryzacji, w tym skanera samochodowego automatyzującego proces przyjmowania pojazdów do warsztatu.

Wieczorem odbył się uroczysty bankiet, którego gospodarzem był Piotr Bałtroczyk.

Kolejne Regionalne Konferencje ProfiAuto Serwis odbędą się 21 września w Krakowie, 9 listopada w Poznaniu i 23 listopada we Wrocławiu.Wasi dostawcy
Podobne

Polecane


ver. 2023#2