strona główna Aktualności Akumulatory marki Centra w pojazdach klasycznych
2019-10-03, ostatnia aktualizacja 2019-10-03 12:51

Akumulatory marki Centra w pojazdach klasycznych

Fot. Exide Technologies

Fot. Exide Technologies

Na ostatniej imprezie MotoClassic Wrocław, zorganizowanej na terenie zamku Topacz, pojawiły się pojazdy dostarczone przez firmę Austor. Pod ich maskami były zamontowane akumulatory marki Centra.

Firma „Austor – auta z historią” oferuje miłośnikom motoryzacji klasyczne pojazdy, które można oglądać na codzień w poznańskiej Galerii Malta. Aby klasyki były w stanie jeździć, potrzebne jest im źródło mocy. Z pomocą przyszła firma Exide Technologies S.A., producent akumulatorów marek Exide i Centra.

Exide podarowała własne akumulatory Centra PLUS do klasycznych pojazdów takich jak Ford Cortina Mk1, Riley One – Point – Five, czyli oldtimerów z lat 60. Dodatkowo wyposażono dwa inne pojazdy Austora: bolid Formula Vee z 1966 r. (również w akumulator Centra PLUS) oraz motocykl wyścigowy Ducati 748 Racing, produkowany w latach 2000–2002. Jednoślad otrzymał akumulator Exide z gamy Motorbike & Sport.

Firma przekazała także prostownik Exide 12/7 – narzędzie do szybkiego, efektywnego i oszczędnego ładowania dowolnego akumulatora o pojemności do 150 Ah.

Samochody z kolekcji Austora często mają ciekawą historię wyścigową lub rajdową. W ofercie można znaleźć m.in. czempionów Europy w rallycrossie, mistrzów rajdów skandynawskich, owianego złą sławą przedstawiciela londyńskich wyścigów ulicznych oraz bardzo rzadki bolid.

W 2019 roku Austor otworzył salon szybkich, klasycznych pojazdów, takich jak BAC Mono.

Tagi

Exide  Centra  

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane