strona główna Aktualności Webasto na targach Busworld 2019
2019-11-05, ostatnia aktualizacja 2019-11-05 10:13

Webasto na targach Busworld 2019

Fot. Webasto

Fot. Webasto

Firma Webasto przedstawiła na targach Busworld 2019 w Brukseli układ Thermal Management System do samochodów elektrycznych. Służy on do zarządzania temperaturą elementów samochodu (takich jak baterie, silnik i systemy elektroniczne) oraz we wnętrzu pojazdu.

Thermal Management System bazuje na pompie ciepła oraz systemie odzyskiwania energii do nagrzewania kabiny. Pozwala to zwiększyć zasięg samochodu na jednym ładowaniu o 25 procent.

Całość składa się z wysokonapięciowego systemu ogrzewania HVH 100 o 95-procentowej wydajności, jednostki kontrolnej Cronus Smart zarządzającej wszystkimi elementami oraz modułowego zestawu akumulatorów.

Thermal Management System został zamontowany w koncepcyjnym autobusie e.GO Mover firmy e.GO MOOV. Przystosowano go do fabrycznego zestawu baterii pojazdu.

Oprócz układu Thermal Management System na targach pokazano ładowarkę Charging Solution Webasto Pure, przystosowaną do wszystkich pojazdów elektrycznych i hybrydowych wyposażonych w gniazdo typu 2. Urządzenie zapewnia moc ładowania od 3,7 do 22 kW.

Na stoisku firmy zaprezentowano także montowany na dachu modułowy system klimatyzacji Cool Top 220 RT- C do autobusów średniej wielkości i kompaktowy podgrzewacz wody Thermo Top Pro 120/150 o mocy 12 lub 15 kW.

Tagi

Targi  Webasto  

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane