strona główna Wydarzenia Automechanika Frankfurt 2024
2024-05-13, ostatnia aktualizacja 2024-05-13 11:00

Automechanika Frankfurt 2024

Tegoroczna edycja Targów Automechanika we Frankfurcie zaplanowana jest na 10-14 września

Automechanika

Tegoroczna edycja Targów Automechanika we Frankfurcie zaplanowana jest na 10-14 września

Targi Automechanika we Frankfurcie stanowią znane i liczące się miejsce spotkań branżowych przemysłu, handlu oraz usług warsztatowych. Obejmują całe spektrum wartości motoryzacyjnego rynku wtórnego i wracają do dwuletniej rotacji po covidowych zawirowaniach. Odtąd będą się ponownie odbywać w latach parzystych. Tegoroczna edycja zaplanowana jest na 10-14 września.

Tematy transformacji i zrównoważonego rozwoju zostały bardzo dobrze przyjęte przez branżę, a zainteresowane firmy ogłosiły, że w tym roku zaprezentują odpowiednie produkty i rozwiązania dla rynku części zamiennych i OE. Nowe formaty wydarzeń będą sprzyjać dyskusjom i nawiązywaniu kontaktów na ważne dla branży tematy, takie jak: gospodarka o obiegu zamkniętym, elektromobilność, paliwa alternatywne, zrównoważony rozwój, łączność sieciowa, sztuczna inteligencja w samochodach i usługach.

Olaf Mußhoff, dyrektor targów Automechanika Frankfurt, prognozuje: – Po udanym restarcie w 2022 roku, spodziewamy się jeszcze większej liczby międzynarodowych wystawców na tegorocznych targach Automechanika Frankfurt. Cieszę się, że na początku lutego mamy już ponad 4000 zgłoszeń z ponad 80 krajów, w tym wielu wystawców powracających po długiej przerwie.

Należą do nich producenci z sektora lakiernictwa, tacy jak: Axalta, PPG, 3M i Sonax, a także firmy takie, jak: Exedy, Marelli Aftermarket, SKF, Sogefi i Trucktec, Spanesi, Airbest Industry, Cormach, OMCN, Rabotti i Rotar Marchinery Industrial oraz wiele innych.

Ze względu na wysokie zainteresowanie ze strony firm, kierownictwo targów zdecydowało się otworzyć dodatkowe hale. Od 10 do 14 września wystawcy będą prezentować swoje innowacje w zakresie części zamiennych i komponentów również w hali 2 (Festhalle) oraz w hali 4.2. W halach 10.3 i 9.1 będzie miała także miejsce wystawa World of Asia, na której zostaną zaprezentowane głównie innowacje z zakresu części zamiennych i podzespołów oraz diagnostyki i napraw.

Transformacja przemysłu motoryzacyjnego będzie wszechobecna w całym programie targów Automechanika Frankfurt. Wystawcy mogą wybierać spośród wielu różnych formatów wydarzeń. Nowością jest Sustainability Court, gdzie producenci samochodów, dostawcy i gracze z motoryzacyjnego rynku aftermarketowego będą mogli prezentować swoje zrównoważone rozwiązania i omawiać je na scenie, a także w obszarze sieci społecznościowych. W Future Mobility Park odwiedzający mogą na żywo doświadczyć i przetestować pojazdy z alternatywnymi układami napędowymi i innowacyjnymi rozwiązaniami przyszłości. Po raz drugi odbędzie się forum Innovation4Mobility z udziałem wysokiej klasy ekspertów. Wykłady i panele dyskusyjne obejmą tematy związanych z fundamentalnymi zmianami w branży mobilności.

O tym, że firmy intensywnie pracują nad tematami transformacji i zrównoważonego rozwoju, w imponujący sposób świadczą głosy niektórych wystawców targów Automechanika Frankfurt 2024. Philippe Colpron, szef ZF Aftermarket, tak wyjaśnia: – Musimy znaleźć równowagę między byciem lokalnie zakorzenionym i globalnie połączonym. Jednocześnie musimy wspierać innowacyjne partnerstwa, aby sprostać zmieniającemu się krajobrazowi mobilności nowej generacji charakteryzującemu się megatrendami CASES (Connected, Autonomous, Shared, Electrified, Sustainable, czyli „Połączony siecią, autonomiczny, współdzielony, zelektryfikowany, zrównoważony”). Sektor rynku wtórnego wymaga nowych modeli biznesowych, ulepszonych koncepcji usług i głębszego zrozumienia oczekiwań klientów. Nasze dążenie do zerowej emisji, zerowej liczby wypadków i zerowych przestojów na każdy przejechany kilometr, przy jednoczesnym tworzeniu zrównoważonych możliwości rozwoju dla rynku wtórnego, może zostać zrealizowane jedynie poprzez współpracę z naszymi partnerami, zarówno dziś, jak i jutro.

Tam, gdzie pasja spotyka się z biznesem

Popyt na samochody historyczne jest zjawiskiem globalnym, które nie wykazuje oznak spowolnienia. Sprzedaż na światowym rynku young- i oldtimerów rosła średnio o 8,8 % rocznie w ciągu ostatnich czterech lat, osiągając łącznie 39,9 mld USD w 2023 roku (źródło: Statista). Jako wiodąca międzynarodowa marka targowa, Automechanika wykorzystuje swoje wydarzenia na całym świecie do stworzenia nowej sieci B2B w sektorze samochodów zabytkowych. Działania te rozpoczynają się we Frankfurcie, gdzie ponad 300 wystawców z sektorów Części i komponenty, Diagnostyka i naprawy oraz Nadwozia i lakiery ogłosiło już, że będą prezentować produkty dla branży samochodów zabytkowych. Przewidziane są dyskusje panelowe i prezentacje z udziałem uznanych międzynarodowych podmiotów działających w tej branży, w których będą omawiane różne kwestie, np.: W jaki sposób młodzi ludzie mogą znaleźć inspirację i zdobyć kwalifikacje do pracy przy restauracji samochodów zabytkowych? Gdzie rozwiązania cyfrowe mogą zapewnić wsparcie w tym segmencie klientów prywatnych? Jakie są przyszłe wymagania dotyczące udanego biznesu?

Do serwisowania i renowacji pojazdów klasycznych niezbędne są warsztaty odpowiednio wyposażone i zatrudniające fachowców.

Olaf Mußhoff, dyrektor targów Automechanika we Frankfurcie, zapowiada: – Na targach Automechanika we Frankfurcie zainteresowane warsztaty mogą nawiązać bezpośrednie kontakty z profesjonalistami z branży samochodów zabytkowych i podzielić się pomysłami na tak ważne tematy, jak zaopatrzenie w części, trendy i zmiany w tej dziedzinie czy znalezienie odpowiednich rozwiązań lakierniczych. Aby to umożliwić, współpracujemy z naszymi partnerami i doświadczonymi ekspertami, co pomoże stworzyć program, który ma wiele do zaoferowania.


Oprócz nawiązywania kontaktów, szkoleń i rozwoju zawodowego, na targach będzie można zobaczyć historyczne pojazdy na żywo, bowiem entuzjaści, tacy jak światowej klasy włoski kolekcjoner Corrado Lopresto, wystawią wybrane samochody pokazowe – w tym pojazdy wielokrotnie nagradzane. Tereny wystawowe we Frankfurcie odwiedzi również pierwszy na Automechanice rajd Rhine-Main Classic Rallye i 100 uczestniczących w nim samochodów klasycznych i kolekcjonerskich. Nie zabraknie również niezwykłych eksponatów dla fanów motocykli.

Polskie firmy na targach Automechanika Frankfurt 2024

Według stanu na 8 maja br. 209 polskich firm złożyło intencję udziału w tegorocznej edycji. Z tej liczby już 156 firm podpisało oferty stoisk, na łączną powierzchnię prawie 5600 m kw. Proces lokowania zgłoszonych kandydatów trwa i przychodzą kolejne zgłoszenia udziału. Może to być zatem edycja z rekordową liczbą polskich wystawców. Na ostatnich targach przed pandemią, w 2018 roku, było ich 194. W 2022 roku, podczas pierwszej po covidzie pełnowymiarowej edycji Automechaniki, pokazało swoją ofertę 152 polskich wystawców. Automechanika Frankfurt jest licznie odwiedzana przez polskich branżystów. Po gospodarzach, Polacy są na czwartym miejscu pod względem liczby odwiedzających te Targi.


 

Wasi dostawcy


Podobne

Polecane


ver. 2023#2