strona główna Aktualności Trzy lata działalności PGM
2019-11-12, ostatnia aktualizacja 2019-11-12 13:04

Trzy lata działalności PGM

Fot. PGM

Fot. PGM

Mijają trzy lata od pierwszego, założycielskiego spotkania członków stowarzyszenia Polska Grupa Motoryzacyjna (PGM), które odbyło się 9 listopada 2016 roku w Sędziszowie Małopolskim. Założycieli było siedmiu; obecnie stowarzyszenie liczy 36 członków.

Stowarzyszenie zostało powołane w celu wspierania krajowych producentów części motoryzacyjnych. Do sukcesów PGM należyć umożliwienie 8 polskim firmom uzyskania statusu dostawcy dla fabryk firm Hyundai w Czechach oraz KIA na Słowacji, a także zdobycie dla 6 zrzeszonych członków PGM certyfikatów, pozwalających na produkowanie części zamiennych sygnowanych marką Toyota.

Ważnym wydarzeniem w rozwoju organizacji było uzyskanie przez PGM statusu Krajowego Klastra Kluczowego. Dzięki temu stowarzyszenie znalazło się w gronie kilkunastu organizacji, które mają istotny wpływ na polską gospodarkę.

Od początku działalności PGM stowarzyszenie brało udział w ponad 200 wydarzeniach takich jak targi, konferencje, sympozja czy spotkania grup biznesowych. Organizacja szuka dla polskich producentów części samochodowych okazji na pozyskanie kontraktów z fabrykami motoryzacyjnymi na całym świecie i dlatego jest obecne na takich imprezach jak Auto China, Automechanika (Dubai, Mexico, Moscow, Las Vegas, Szanghaj, Johannesburg), SmartCity Ukraine, CIIE China International Import Expo czy Polska Misja Gospodarcza w Tokio.

Raz na kwartał organizowane są spotkania prezesów i właścicieli firm zrzeszonych w PGM.

Tagi

PGM Wasi dostawcy

Podobne

Polecane