strona główna Aktualności "From waste to WOW"
2024-02-19, ostatnia aktualizacja 2024-02-19 13:10

"From waste to WOW"

Fot. Materiały prasowe Polskuej Grupy Motoryzacyjnej

W dniach 22 i 23 lutego 2024 r. konsorcjum projektowe REC-N-COMP organizuje w belgijskim mieście Kortrijk (w Centrum Surowców Wtórnych Circular Materials Center) dwudniowe wydarzenie z udziałem Polskiej Grupy Motoryzacyjnej, będące podsumowaniem akcji "From waste to WOW".

"From waste to WOW" to projekt promujący dobre praktyki w zakresie recyklingu i powtórnego wykorzystania surowców kompozytowych, drewnianych oraz tekstylnych. Rozpoczął się we wrześniu 2021 r., a zakończy w marcu 2024 r. Jest współfinansowany ze środków programu Unii Europejskiej COSME.

W trakcie lutowego wydarzenia zaplanowano liczne prezentacje i studia przypadków (case studies), będzie również okazja do networkingu. Uczestnicy odbędą też wizyty studyjne w firmach mających bogate doświadczenia w obszarze gospodarki obiegu zamkniętego.

Organizatorzy zaplanowali również „mikrotargi”, gdzie uczestnicy zaprezentują produkty i rozwiązania z zakresu obiegu zamkniętego. Będzie to dogodna przestrzeń do poszukiwań nowych partnerów biznesowych, upowszechnienia i wykorzystania rezultatów projektu REC-N-COMP, a także ustalenia kierunków dalszego rozwoju już zbudowanego partnerstwa.

Od września 2021 r., międzynarodowe konsorcjum REC-N-COMP wspiera małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) aktywne w obszarze materiałów cyrkularnych i recyklingu surowców tekstylnych, drewnianych i kompozytowych. W projekcie wzięły udział firmy z branż motoryzacyjnej, tekstylnej i meblarskiej. Bezpośrednie wsparcie otrzymały 22 przedsiębiorstwa z Polski, Włoch, Francji i Belgii.

 

Tagi

PGM 


 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane


ver. 2023#2