strona główna Aktualności III Sympozjum Lotos Oil
2019-11-27, ostatnia aktualizacja 2019-11-27 10:57

III Sympozjum Lotos Oil

Fot. Lotos, Archiwum

Fot. Lotos, Archiwum

W dniach 20-22 listopada 2019 r. we Wrocławiu odbyło się III Sympozjum Lotos Oil, będące międzynarodowym forum dyskusji ekspertów branży środków smarnych. Uczestniczyły w nim osoby, które reprezentowały spółki przemysłowe, motoryzacyjne, producentów części samochodowych, dystrybutorów środków smarnych, hurtownie motoryzacyjne i rolnicze oraz przedsiębiorstwa związane z transportem i logistyką.

Podczas branżowego spotkania odbyła się prezentacja nowych produktów, poprzedzona bogatą częścią prelekcyjną. W jej trakcie przedstawiciele Lotos Oil oraz przedsiębiorstw z nim współpracujących omówili, jak rozwija się sytuacja na rynku środków smarnych i jakie są przewidywania odnośnie przyszłości świata motoryzacji, a także jak ona może wpłynąć na ukształtowanie się rynku olejów do samochodów i pojazdów użytkowych.

Lotos Oil chce dysponować ofertą dostosowaną do potrzeb rynkowych, dlatego wprowadza na rynek wiele nowości. Jedną z nich jest linia produktów syntetycznych Lotos Aurum. Oleje te zachowują optymalne walory jakościowe przy użytkowaniu pogwarancyjnym różnych pojazdów, a jednocześnie wyróżnia je przystępna rynkowa cena. Jest to więc bardzo atrakcyjna oferta dla kierowców niechętnie kupujących do swoich aut części zamienne czy płyny robocze z tzw. wyższej półki.

Premierową prezentację we Wrocławiu miał wysokospecjalistyczny olej Lotos Quazar Dynamic Hybrid SAE 0W-20 najnowszej generacji, przeznaczony głównie do stosowania w samochodach z napędami hybrydowymi różnego typu (HEV, PHEV) takich producentów, jak Toyota, Nissan i Honda, wyprodukowanych po 2011 roku. Dzięki zastosowanej przy jego produkcji formule Hi-Tec Protection zapewnia on natychmiastowe smarowanie przy rozruchu zimnego silnika, a także ochronę w cyklach wyłączania i uruchamiania jednostki napędowej.

Przedstawiciele Lotos Oil informowali o zasięgu swojej działalności, która rozciąga się na 84 kraje, oraz o przyszłościowej inwestycji rozwojowej, jaką będzie budowa instalacji Hydrokrakingowego Bloku Olejowego (HBO).

Gośćmi specjalnymi byli sportowcy, których Grupa Lotos wspiera w ich sukcesach: polscy olimpijczycy Piotr Myszka, Karolina Naja, Kacper Majchrzak, Maks Spodyriev, Natalia Kaliszek oraz Kajetan Kajetanowicz i Maciek Szczepaniak z Lotos Realy Team.Wasi dostawcy

Polecane