strona główna Wydarzenia Centrum Techniczne Rooks
2019-12-02, ostatnia aktualizacja 2019-12-02 11:51

Centrum Techniczne Rooks

Fot. Rooks

Fot. Rooks

W listopadzie 2019 r. zainaugurowało swoją działalność Centrum Techniczne Rooks, zlokalizowane w podwrocławskiej miejscowości Domasław przy ul. Wrocławskiej 1. Łatwo tam dojechać, gdyż w pobliżu krzyżują się autostrada A4 i droga ekspresowa S8.

Marka Rooks pojawiła się w 2011 roku. Jej twórcami są Szymon Zawada i Michał Sadowski. Początkowo oferta była skromna i liczyła zaledwie 23 narzędzia; na koniec 2019 roku w katalogach firmowych widnieje już ponad 1000 pozycji. Plany rozwoju zakładają wzrost o kolejnych 500 nowych produktów w 2020 roku!

Centrum Techniczne Rooks odwiedziło w listopadzie kilkadziesiąt osób. Byli to klienci, przedstawiciele firmy Auto Partner SA (od 2018 roku wyłączny dystrybutor Rooks), reprezentanci prasy branżowej oraz partnerzy handlowi.

Narzędzia Rooks przeznaczone są do intensywnej pracy w ciężkich warunkach serwisu i przemysłu. Wyróżniają się jakością, wysokim stopniem zaawansowania technologicznego (np. technologie wibracyjne i hydrauliczne) oraz nowoczesnym designem. Narzędzia Rooks produkowane są z najwyższej jakości stali narzędziowych w fabrykach w Europie (Polska, Słowacja, Anglia) oraz Azji (głównie Tajwan). Wybrane modele reklamowane są jako porównywalne, a nawet lepsze od „pierwszoligowych” narzędzi światowych marek.

Trzon oferty stanowią narzędzia przeznaczone dla motoryzacji. Pod wspólnym szyldem Rooks Garage oferowane są takie marki, jak Rooks, Laser, Govoni i Selta. Są to narzędzia specjalistyczne: akumulatorowe, ręczne, instalatorskie – niemal wszystkie, jakich może potrzebować warsztat samochodowy. Mają one zwiększyć tempo pracy serwisu, umożliwić wykonywanie zleceń przez mniejszą ilość pracowników oraz pozwolić na stałe rozszerzanie zakresu wykonywanych usług.

Zamysłem stworzenia Centrum jest dostarczanie klientom, czyli głównie mechanikom samochodowym, wiedzy niezbędnej do pracy rozwiniętymi technologicznie systemami narzędzi do napraw współczesnych samochodów. Ośrodek będzie stwarzać możliwość praktycznego przetestowania narzędzi przed ich zakupem.

Producent narzędzi Rooks zwraca szczególną uwagę na bezpieczeństwo pracy i bezpieczne technologie napraw. Wiedza, technologia i doświadczenie – tym firma zamierza podbić rynek i zdobyć przewagę konkurencyjną.

Wybrane technologie napraw, które zaprezentowano podczas spotkania 22 listopada:

„Kto ma, ten zarabia”. Szymon Zawada szczegółowo instruował, jak pracuje się z zestawami do wymiany świec żarowych i zapieczonych wtryskiwaczy w oparciu o technologie hydrauliczne i wibracyjne. Te narzędzia znacznie ułatwiają procedury naprawcze oraz pozwalają uniknąć konieczności wykonywania wielu czynności dodatkowych, jak np. demontaż głowicy silnika.

„Fach w ręku i Rooks w ręku”. Krzysztof Święcicki pokazał mechanizm działania ściągacza sprężyn amortyzatora. Zwracał też uwagę na aspekt bezpieczeństwa, jaki niesie posługiwanie się tym urządzeniem.

„Stop żelaza z pasją”. Na specjalnym stanowisku Michał Sadowski zachęcał zgromadzonych do testowania różnych narzędzi ręcznych oraz elektronarzędzi akumulatorowych z bezszczotkowym silnikiem i systemem współdzielonej baterii 18V AQ-ONE System. Podejmowane próby wykazywały, że są to narzędzia poręczne i wytrzymałe.

Uczestnicy listopadowych szkoleń mieli możliwość wygrania cennych nagród (zestawy narzędziowe Rooks). W losowaniu, które odbyło się 22 listopada, wyłoniono czterech zwycięzców. Byli to: Kamil Waniszewski (Diesel Serwis), Sławomir Krawczyk (Diagnostyka i Mechanika Hary), Krystian Zakrzewski (TIM SA) oraz Agnieszka Myga z czasopisma AutoExpert.

Małgorzata Salamaga-Borysenko

Tagi

Rooks Wasi dostawcy
Podobne

Polecane


ver. 2023#2