strona główna Aktualności Nowe centrum spółki Moto-Profil
2019-12-12, ostatnia aktualizacja 2019-12-12 13:31

Nowe centrum spółki Moto-Profil

Fot. Moto-Profil

Fot. Moto-Profil

Firma Moto-Profil uruchomiła w Świebodzinie (woj. lubuskie) kolejne centrum logistyczne.

Obiekt ma 10 000 m2 powierzchni magazynowej i 300 m2 części biurowej. Mieści się w nim również nowoczesna sala szkoleniowa. Jest to drugi co do wielkości magazyn, jakim dysponuje Moto-Profil. Hub w Warszawie ma powierzchnię 7500 m2, a magazyn główny w Chorzowie – 50 000 m2.

Asortyment zgromadzony w Świebodzinie pokrywa się z ofertą dostępną w centrali spółki. Całość obsługiwana jest przez system WMS/TMS przy użyciu terminali i skanerów najnowszej generacji. Hub wyposażony jest także w sortery rozdzielające zamówienia oraz segregujące towar. W centrum będzie docelowo pracować 100 osób w trybie dwuzmianowym.

Nowe centrum działa przy ul. Wojska Polskiego 14. Miejsce wybrano ze względu na korzystną lokalizację i bliskość ważnych tras komunikacyjnych. Świebodzin znajduje się przy drodze ekspresowej S3 (Legnica – Szczecin) i położony jest 4 kilometry od węzła z autostradą A2 Berlin – Poznań. Pierwsze dostawy ze Świebodzina wyruszyły do klientów już 9 grudnia.

– Nowa platforma logistyczna jest uzupełnieniem naszego projektu „trójkąta”, w skład którego wchodzą centra magazynowe w Chorzowie, Świebodzinie i Jawczycach pod Warszawą. Taki układ pozwoli nam zapewnić najlepszą dostępność zasobów oraz zdynamizować dostawy w systemie nocnym i dziennym. Centrum przejmie około 30 procent obsługiwanego przez Moto-Profil rynku. Będziemy bliżej naszych klientów z zachodniej Polski. Co więcej, szybki dojazd do kluczowych tras komunikacyjnych zoptymalizuje koszty związane z dostawami – mówi Leszek Żurek, prezes zarządu Moto-Profil.

Tagi

Moto-Profil  magazyn Wasi dostawcy

Podobne

Polecane