strona główna Aktualności Techno Vector 7 3D z certyfikatem ITS
2020-01-22, ostatnia aktualizacja 2020-01-22 13:37

Techno Vector 7 3D z certyfikatem ITS

Fot. ProfiAuto

Fot. ProfiAuto

Techno Vector 7, komputerowy system pomiarowy geometrii 3D, przeznaczony do kontroli i pomiarów parametrów ustawienia kół oraz osi w samochodach osobowych i dostawczych, otrzymał Certyfikat Zgodności Instytutu Transportu Samochodowego.

Na świecie obecnie działa ponad 1500 urządzeń Techno Vector 7 (w Polsce – ponad sto). Jedynym dystrybutorem tych urządzeń w kraju jest sieć ProfiAuto.

Techno Vector 7 3D otrzymał certyfikat ITS Z/15/026/19 po badaniach przeprowadzonych w Instytucie Transportu Samochodowego w Warszawie.

Urządzenie pozwala na kontrolę parametrów kół i osi w samochodach z felgami o rozmiarach od 12’’ do 26‘’. Może być używane zarówno na stanowisku kanałowym, jak i podnośniku diagnostycznym lub czterokolumnowym. Kontrola odbywa się przy użyciu kamer pracujących w podczerwieni oraz specjalnych tarcz o wzorze szachownicy. Baza danych korzysta z systemów TechnoCar i Auto Data, a w jej zasobach znajduje się obecnie około 39 tysięcy modeli pojazdów, wraz ze szczegółowymi danymi.

Urządzenia Techno Vector 7 pozwalają zmierzyć następujące parametry:

  • całkowitą i połówkową zbieżność kół;
  • kąty pochylenia kół;
  • kąty przesunięcia koła, osi, śladowość;
  • kąty osi symetrii i przesunięcia osi oraz kół względem osi symetrii;
  • kąty pochylenia osi sworznia zwrotnicy/kąt wyprzedzenia osi sworznia zwrotnicy SAI/KPI;
  • kąty Ackermanna;
  • centrowanie pojazdu, kąt znoszenia.

Techno Vector 7 3D dostępny jest w wersji tradycyjnej w kształcie litery „T”, w wersji możliwej do zamontowania naściennie oraz jako urządzenie mobilne.


 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane