strona główna Aktualności Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników
2020-03-11, ostatnia aktualizacja 2020-03-11 09:20

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników

Fot. MTP

Fot. MTP

Prawie 2900 osób uczestniczyło w eliminacjach IX Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

Najwięcej, ponad 1000 dwuosobowych zespołów uczniowskich, zgromadziła zainicjowana przez ExxonMobil kategoria Młody Mechanik. Kolejne kilkaset osób walczyło o udział w finałach dwóch innych kategorii: Młody Mechanik Maszyn Rolniczych i Mechanik Zawodowy.

Eliminacje IX Mistrzostw Mechaników miały formę testu internetowego, w którym uczestnicy odpowiadali na 30 pytań zamkniętych. Zapisy do konkursu trwały do momentu opublikowania testu.

Podczas tegorocznych eliminacji Młodzi Mechanicy odpowiadali na 30 pytań dotyczących różnych podzespołów pojazdu (na przykład, jaki rodzaj pompy zasila układy paliwowe wyposażone w pompowtryskiwacze, jakie procedury należy wykonać po wymianie zespołu sprzęgła w skrzyni DSG 02E lub jaki olej silnikowy najwolniej dotrze do najdalej położonych punktów smarowania w ujemnej temperaturze). Najwięcej, 27 punktów w najkrótszym czasie uzyskali Szymon Wydra i Piotr Koperek z Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu.

Kategoria Młody Mechanik Maszyn Rolniczych zgromadziła 317 dwuosobowych zespołów uczniowskich. Poprawna odpowiedź na co najmniej 26 z 30 pytań dawała awans do finałów. Listę najlepszych zespołów otwierają Marek Wiącek i Radosław Strzyżewski z Zespołu Szkół Przyrodniczo-Usługowych w Gnieźnie.

Piotr Krzemień i Bartłomiej Kurzydło z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Zakliczynie wywalczyli „zieloną kartę” w ramach Akcji Filtracja prowadzonej przez Filtron, partnera mistrzostw. Przepustka do finału czekała na zespół, który zdobędzie najwięcej punktów w teście dodatkowym.

W kategorii Mechanik Zawodowy wystartowało 235 osób; listę finalistów otwiera Michał Lisowiec, który odpowiedział poprawnie na 28 z 30 pytań.

Więcerj informacji: www.mistrzostwamechanikow.pl


 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane