strona główna Aktualności Ogrzewanie postojowe Webasto
2020-03-24, ostatnia aktualizacja 2020-03-24 09:19

Ogrzewanie postojowe Webasto

Fot. Webasto

Fot. Webasto

Niemiecka firma Webasto oferuje systemy ogrzewania do samochodów osobowych, autobusów i ciężarówek, kamperów, jachtów i łodzi, pojazdów specjalnych, a nawet pociągów.

Do samochodów osobowych oraz innych pojazdów i łodzi przeznaczone są zasilane paliwem systemy Thermo Top Evo w klasach wydajności 4, 5 i 5+ o mocy grzewczej od 2 do 15 kW, a także nagrzewnice powietrza Air Top oraz elektrycznie zasilane moduły ogrzewania postojowego do samochodów, eThermo Top Eco.

Urządzenie Thermo Top Evo 4 o mocy 4 kW w ciągu 30 minut spala około 0,2 l paliwa, co jest kompensowane niższym spalaniem w pierwszej fazie podróży, optymalnymi warunkami pracy silnika i jego dłuższą żywotnością.

Rozwinięciem tego systemu jest Thermo Top Evo NextGen Petrol, mający znacznie większy zakres mocy. Może być on zasilany szeroką gamą mieszanek benzyny, w tym biopaliwami lub paliwami odnawialnymi.

Produktem grzewczym niezależnym od rodzaju napędu to wysokonapięciowa nagrzewnica HVH (High Voltage Heaters) do pojazdów hybrydowych i elektrycznych, ogrzewająca ich wnętrza i akumulatory trakcyjne.

Wygodną obsługę ogrzewania postojowego Webasto zapewniają elektroniczne sterowniki, takie jak timer MultiControl, pozwalający na zaprogramowanie trzech czasów załączenia ogrzewania w ciągu dnia. Urządzeniami Webasto można zarządzać także za pomocą pilota zdalnego sterowania o zasięgu do 1000 m. Z kolei moduł Thermo Call 4 umożliwia zdalne sterowanie poprzez SMS-y, wybieranie tonowe lub najbardziej aplikację ThermoConnect App na smartfony z systemami Android, iOS i Windows Phone.

Do maszyn budowlanych Webasto produkuje moduły ogrzewania postojowego i klimatyzacji, np. HVAC SP80 o wydajności chłodzenia i ogrzewania na poziomie około 7 kW.


 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane


ver. 2023#2