strona główna Aktualności Wybrano najlepszych młodych mechaników
2020-09-22, ostatnia aktualizacja 2020-09-22 12:03

Wybrano najlepszych młodych mechaników

Fot. ProfiAuto

Fot. ProfiAuto

We wtorek, 15 września, wyłoniono laureatów IX Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

Zmagania można było oglądać online, a wśród partnerów i patronów tej rywalizacji była marka ProfiAuto z firmą VRTechnology.

Blisko 2900 uczestników zmierzyło się w eliminacjach do IX Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Największym powiedzeniem cieszyła się kategoria „Młody Mechanik”. W jej ramach rywalizowało ponad 1000 dwuosobowych zespołów uczniowskich. Uczestnicy wielkiego finału zaczęli od testu wiedzy online. Po części teoretycznej, również przez Internet, odbyła się część praktyczna. Ostatecznie zwycięzcami zostali uczniowie z Zespołu Szkół Mechanicznych CKP nr 2 im św. Józefa w Białymstoku.

Przeprowadzenie części praktycznej było możliwe m.in. dzięki projektowi, jakim jest wirtualny warsztat samochodowy. Jest to przedsięwzięcie rozwijane przez ProfiAuto we współpracy z firmą VRTechnology. Młodzi mechanicy mieli okazję wymienić w wirtualnym warsztacie tarcze i klocki hamulcowe, a proces ten był odzwierciedleniem realnej wymiany. Liczyła się precyzja wykonania oraz poprawność techniczna.

Najlepsi uczestnicy konkursu potrzebowali jedynie 5 minut, aby poradzić sobie z częścią praktyczną.

Młodzi zawodnicy byli pierwszymi użytkownikami wirtualnego warsztatu, którzy mogli wypróbować funkcję wymiany tarcz i klocków. Już wkrótce – w październiku – tę możliwość będą mieli wszyscy, którzy odwiedzą stronę http://vr.profiauto.pl/.


 

Wasi dostawcy

Podobne

Polecane