strona główna Aktualności Program Bio Service - profesjonalne zarządzanie odpadami w warsztacie
2021-03-24, ostatnia aktualizacja 2021-03-24 14:49

Program Bio Service - profesjonalne zarządzanie odpadami w warsztacie

Fot. Inter Cars

Fot. Inter Cars

Kwestie ochrony środowiska to temat, który coraz mocniej wybrzmiewa również w branży motoryzacyjnej. Właściciele serwisów pod groźbą wysokich kar administracyjnych muszą dostosowywać się do nowych przepisów, które narzucają na nie coraz to inne obowiązki, w tym  właściwy sposób gospodarowania odpadami.

Z pomocą przychodzi stworzony przez firmę Inter Cars program Bio Service, pomagający zarządzać odpadami. W ramach programu Inter Cars zajmuje się kompleksowym odbiorem odpadów warsztatowych, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Odebrane z serwisów zużyte filtry oleju i powietrza, stare płyny eksploatacyjne, pozostałości po opakowaniach, zużyte świetlówki, wymieniony sprzęt elektroniczny, opony czy też stare akumulatory przekazywane są do profesjonalnej utylizacji albo do recyklingu.
Program Bio Service zapewnia:

  • dostęp do specjalistów z zakresu ochrony środowiska;
  • wsparcie w dopełnieniu niezbędnych formalności, związanych z gospodarowaniem odpadami;
  • pojemniki do gromadzenia odpadów;
  • odbiór odpadów przez wyspecjalizowane cysterny do załadunku oleju i samochody skrzyniowe z windą do przewozu pozostałych odpadów warsztatowych;
  • pomoc w przygotowaniu podstawowych dokumentów, związanych z gospodarką odpadami;
  • wynajem i czyszczenie odzieży roboczej.

Bio Service to także program lojalnościowy dla współpracujących warsztatów, w którym Inter Cars częściowo refinansuje koszty utylizacji na podstawie zakupów produktów. Przykładem korzyści mogą być zużyte akumulatory czy tarcze hamulcowe – gdy właściciele warsztatów decydują się na ich przekazanie do Bio Service, otrzymują przelew na konto.

W ramach programu Bio Service udostępniona została także aplikacja BS BIO umożliwiająca warsztatom szybkie zamówienie usługi odbioru odpadów oraz podliczająca jej koszt lub wysokość należnego zwrotu, jeśli w zgłoszeniu znajdują się pozycje podlegające odsprzedaży.

Więcej o programie można się dowiedzieć na stronie: www.bio-service.pl

 Wasi dostawcy

Podobne

Polecane