strona główna Aktualności Continental i mobilność bezemisyjna
2021-04-06, ostatnia aktualizacja 2021-04-06 15:07

Continental i mobilność bezemisyjna

Fot. Continental

Fot. Continental

Firma Continental ma wizję zerowej emisji do 2050 r. i konkretne cele we wszystkich obszarach działania, opisane w programie „Wizji 2030” dla działu opon.

Aby opony przyszłości stały się w produkcji, użytkowaniu i recyklingu bardziej energooszczędne i przyjazne dla środowiska, Continental inwestuje w badania i rozwój w dziedzinie nowych technologii, materiałów alternatywnych i ekologicznych procesów produkcyjnych.

Firma w ramach projektu Taraxagum pozyskuje kauczuk naturalny z mniszka lekarskiego. Opona rowerowa Urban Taraxagum jest pierwszą seryjnie produkowaną oponą Continentala, która powstała z użyciem kauczuku naturalnego uzyskanego z mniszka lekarskiego. Dział opon efektywnie wykorzystuje też wodę i energię. Zużywa on już o 55% mniej wody i 17% mniej energii niż średnia dla przemysłu na tonę wyprodukowanych opon.

Continental dąży do tego, aby do 2030 r. w głównych produktach było nie mniej niż 60% materiałów i surowców zrównoważonych, a do 2050 r. – 100%. Do 2025 r. firma będzie mieć zerowe zużycie węgla i oleju opałowego w procesach wytwarzania pary na terenie zakładów, a do 2030 zmniejszy ilość odpadów, energii i wody o 20%. Przedsiębiorstwo zobowiązuje się do 2022 r. dostarczać producentom aut bezemisyjnych (głównie elektrycznych) produkty o zerowym śladzie węglowym (dotyczy to zarówno opon, jak i innych podzespołów do tego rodzaju aut). Do 2025 r. będzie mieć też nową, wyznaczającą trendy rynkowe mapę produktów do pojazdów ciężarowych, w celu realizacji wymogów unijnych określonych w ramach VECTO.

Od 2030 r. żadna z opon, nad którymi firma ma kontrolę nie trafi na wysypisko śmieci, a do 2050 r. każda opona Continentala będzie odnawiana i recyklingowana.

Tagi

Continental Wasi dostawcy

Podobne

Polecane