strona główna Mechanika Turbosprężarki Nissens z elektrycznym siłownikiem
2021-05-21, ostatnia aktualizacja 2021-05-21 06:00

Turbosprężarki Nissens z elektrycznym siłownikiem

Fot. Nissens

Fot. Nissens

Nissens Automotive wprowadził do swojej oferty elektrycznie sterowane turbosprężarki z kierownicami spalin o zmiennej geometrii, przeznaczone do popularnych modeli samochodów.

W tego typu konstrukcjach jednostka sterująca silnika pojazdu (ECU) oblicza wymagane położenie łopatek kierownicy turbiny dla żądanego obciążenia silnika i przesyła wartość do elektronicznego siłownika turbosprężarki.

Elektroniczny siłownik ze zintegrowanym czujnikiem położenia ustawia łopatki kierownicy w żądanym położeniu. Takie rozwiązanie zapewnia bardzo dokładne, płynne i szybkie sterowanie mechanizmem kierownicy turbosprężarki, a w efekcie – jej szybką reakcję.

Zalety sterowania turbosprężarki siłownikiem elektrycznym:

 • szybkie sterowanie, w pełni dostosowane do danych potrzeb silnika;
 • płynna regulacja położenia łopatek;
 • brak zależności od układu podciśnienia w pojeździe;
 • większe możliwości diagnostyczne.

Turbosprężarka jest wysoce zaawansowanym i delikatnym komponentem. Pracuje w szczególnie trudnych i wymagających warunkach z prędkościami dochodzącymi do 250 000 obr./min przy temperaturze spalin wynoszącej często aż 1100°C. Nieodpowiednie warunki pracy – a zwłaszcza zanieczyszczenia i ciała obce wewnątrz układu – mogą z łatwością doprowadzić do jej uszkodzenia. Funkcjonowanie turbosprężarki jest w dużym stopniu zależne od pracy różnych systemów pojazdu. Regularne serwisowanie samochodu, dobra kondycja silnika i prawidłowe spalanie, a także odpowiednio działające układy, takie jak: smarowania silnika, dolotowy powietrza, wydechowy z zaworem EGR i filtrem DPF/katalizatorem (o ile są stosowane) – mają kluczowe znaczenie dla prawidłowego działania i żywotności turbosprężarki.

Cechy turbosprężarek Nissens:

 •  łatwa instalacja – najważniejsze i niezbędne części zawarte są w opakowaniu (produkt serii First Fit);
 • pełna kompatybilność – idealne dopasowanie do systemów w samochodzie i do układu silnika;
 • doskonałe osiągi – odpowiednie doładowanie silnika;
 • właściwe zużycie paliwa (takie, jak przy oryginalnej turbosprężarce);
 • dpowiednie poziomy emisji w pełni zgodne z normami emisji Komisji Europejskiej (normy EC) w zakresie spalin;
 • wysoka trwałość (trwałość części pokrywa się z żywotnością silnika);
 • dwa lata gwarancji.

Aktualna oferta turbosprężarek Nissens składa się z 157 turbosprężarek, co pokrywa ponad 1500 numerów OE. Wszystkie turbosprężarki Nissens są produktami First Fit. Oznacza to, że są dostarczane w opakowaniu w komplecie z uszczelkami oraz olejem do pierwszego uruchomienia turbo. Więcej informacji na stronach: www.nissens.com lub www.nissens.com.pl.

Kompletne, fabrycznie nowe turbosprężarki bez dodatkowych opłat, kaucji i zwrotów starych częściWasi dostawcy

Podobne

Polecane