strona główna Aktualności SEAT rozwija technologię fotogrametrii
2021-06-16, ostatnia aktualizacja 2021-06-16 15:06

SEAT rozwija technologię fotogrametrii

Fot. SEAT

Fot. SEAT

SEAT wprowadza w zakładach w Martorell pod Barceloną precyzyjny system pomiarowy. Ma on zapewnić precyzję rzędu dziesiętnych części milimetra  podczas budowy samochodów.

Zastosowanie technologii fotogrametrii pozwoli na zbadanie nawet 210 000 000 punktów dziennie. SEAT jest pierwszym producentem samochodów, który wdrożył bezdotykowy pomiar karoserii na masową skalę. Dotychczas kontrola w zakładach hiszpańskiej marki odbywała się w trybie półręcznym.

Fotogrametria to optyczna technologia pomiarowa, która pozwala uchwycić na zdjęciach miliony punktów powierzchni oraz oznaczyć głębokość i grubość każdej przestrzeni. Zebrane dane są rejestrowane na kolorowej mapie, która wskazuje nawet najmniejsze odchylenia od normy.

Zestawy części karoserii samochodów są losowo wybierane z linii montażowej i dokładnie sprawdzane podczas każdej zmiany produkcyjnej. Zautomatyzowane systemy transportują te części na stanowiska pomiarowe. Wyposażone w kamery maszyny rozpoczynają kontrolę, aby wszystkie pojazdy opuszczające linię produkcyjną miały odpowiednie wymiary. Dzięki temu procesowi wszelkie odchylenia można szybko ponownie skalibrować.

Tagi

Seat Wasi dostawcy

Podobne

Polecane